Kolejna wygrana Niemki po zdrowotnych przejściach. Mistrzynie Wimbledonu szybko w następnej rundzie

Sabina Lisicka wróciła po długiej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi i rozprawiła się z kolejną rywalką w turnieju WTA 250 w Bad Homburgu. W grze o tytuł pozostają dwie mistrzynie Wimbledonu, Andżelika Kerber i Simona Halep.

Sabina Lisicka Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Sabina Lisicka
W Bad Homburgu Sabina Lisicka (WTA 804) notuje pierwszy singlowy występ w głównym cyklu od maja 2019 roku (Norymberga). W I rundzie wyeliminowała Tamarę Korpatsch i wygrała pierwszy mecz w WTA Tour od września 2018 (w Kantonie z Wierą Zwonariową). W listopadzie 2020 w Linzu Niemka zerwała więzadła krzyżowe w lewym kolanie. Przeszła operację i nie grała przez 18 miesięcy.

W środę finalistka Wimbledonu 2013 pokonała 6:3, 2:6, 6:2 Greet Minnen (WTA 89) i jest już w ćwierćfinale. W trwającym godzinę i 54 minuty meczu Lisicka zaserwowała siedem asów i zdobyła 35 z 45 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Została przełamana dwa razy, a sama wykorzystała trzy z 13 break pointów. Kolejną rywalką Niemki będzie Francuzka Caroline Garcia.

W ćwierćfinale zameldowały się dwie mistrzynie Wimbledonu i byłe liderki rankingu. Andżelika Kerber (WTA 18) w 68 minut wygrała 6:2, 6:3 z Lucią Bronzetti (WTA 72). Niemka odparła cztery break pointy i zamieniła na przełamanie trzy z czterech szans. Simona Halep (WTA 19) w 66 minut rozbiła 6:0, 6:3 Tamarę Zidansek (WTA 58). W drugim secie Rumunka od 1:3 zgarnęła pięć gemów z rzędu. W całym meczu wywalczyła 20 z 22 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Amanda Anisimova (WTA 25) w 50 minut rozbiła 6:0, 6:2 Ann Li (WTA 67). Wyżej notowana Amerykanka zdobyła 56 z 84 rozegranych punktów (66,7 proc.). Zniwelowała dwa break pointy i spożytkowała pięć z ośmiu okazji na przełamanie. W ćwierćfinale Anisimova zmierzy się z Halep. Alize Cornet (WTA 44) wróciła z 2:4 w pierwszym secie i pokonała 7:6(4), 6:4 Tatjanę Marię (WTA 106). Kolejną rywalką Francuzki będzie broniąca tytułu Kerber.

Bianca Andreescu (WTA 64) wygrała 6:4, 6:4 z Katie Swan (WTA 223). W ciąg 97 minut Kanadyjka wywalczyła 33 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała trzy z siedmiu break pointów. W ćwierćfinale mistrzyni US Open 2019 spotka się z rozstawioną z numerem pierwszym Darią Kasatkiną.

Sabina Lisicka (Niemcy, WC) - Greet Minnen (Belgia) 6:3, 2:6, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Sabina Lisicka awansuje do półfinału turnieju w Bad Homburgu?