Niemka nie obroni tytułu w Bad Homburgu. Kanadyjka pokazała moc

Andżelika Kerber nie zdobędzie drugiego tytułu w Bad Homburgu. Niemiecka tenisistka została wyeliminowana przez Francuzkę Alize Cornet. Kanadyjka Bianca Andreescu odprawiła najwyżej rozstawioną Darię Kasatkinę.

Andżelika Kerber Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
W czwartek wyłonione zostały półfinalistki turnieju w Bad Homburgu. W tym gronie nie ma Andżeliki Kerber (WTA 18), która broniła tytułu. Była liderka rankingu przegrała 4:6, 6:2, 1:6 z Alize Cornet (WTA 44). W trwającym godzinę i 54 minuty meczu miało miejsce dziewięć przełamań, z czego pięć dla Francuzki. Tenisistka z Nicei poprawiła na 3-4 bilans spotkań z Niemką.

Bianca Andreescu (WTA 64) pokonała 6:4, 6:1 rozstawioną z numerem pierwszym Darię Kasatkinę (WTA 13). W ciągu 82 minut obie tenisistki miały po sześć break pointów. Kanadyjka dwa razy oddała podanie, a uzyskała pięć przełamań. Mistrzyni US Open 2019 osiągnęła pierwszy półfinał w głównym cyklu od turnieju w Miami z 2021 roku.

Sabina Lisicka (WTA 804) uległa 3:6, 6:7(7) Caroline Garcii (WTA 75). Niemka zmarnowała dwie piłki setowe w tie breaku drugiego seta. W trwającym godzinę i 56 minut meczu zaserwowała dziewięć asów, ale też popełniła osiem podwójnych błędów. Garcia obroniła wszystkie 12 break pointów, a wykorzystała jedną z czterech szans na przełamanie. Francuzka zdobyła 39 z 46 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Dla Lisickiej, finalistki Wimbledonu 2013, był to pierwszy singlowy występ w WTA Tour od maja 2019 roku (Norymberga). W I rundzie odprawiła Tamarę Korpatsch i wygrała pierwszy mecz w głównym cyklu od września 2018 (w Kantonie z Wierą Zwonariową). Następnie wyeliminowała Belgijkę Greet Minnen. Na ćwierćfinał Niemka czekała od lutego 2018 (Tajpej). W listopadzie 2020 roku w Linzu Lisicka zerwała więzadła krzyżowe w lewym kolanie. Przeszła operację i nie rywalizowała na zawodowych kortach przez 18 miesięcy.

Simona Halep (WTA 19) w 56 minut rozbiła 6:2, 6:1 Amandę Anisimovą (WTA 25). Rumunka posłała 10 asów i zgarnęła 24 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Mistrzyni Rolanda Garrosa 2018 i Wimbledonu 2019 odparła trzy break pointy i spożytkowała pięć z ośmiu szans na przełamanie.

W półfinale dojdzie do starcia wielkoszlemowych mistrzyń. Halep zmierzy się z Andreescu. Będzie to ich drugi mecz. Rumunka wygrała w trzech setach w fazie grupowej WTA Finals 2019. Cornet spotka się z Garcią, z którą ma bilans spotkań 2-3.