Turniejowa "jedynka" w Eastbourne za burtą. Obrońca tytułu blisko powtórzenia sukcesu

Najwyżej rozstawiony Cameron Norrie przegrał z Maxime'em Cressym i odpadł w ćwierćfinale rozgrywanego na trawie turnieju ATP 250 w Eastbourne. Do półfinałów awansowali inny Brytyjczyk, Jack Draper, i broniący tytułu Alex de Minaur.

Marcin Motyka
Cameron Norrie PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Cameron Norrie
Najwyżej rozstawiony Cameron Norrie już w ćwierćfinale pożegnał się z turniejem ATP w Eastbourne. W czwartek Brytyjczyk trzykrotnie stracił podanie i po ponad 100-minutowym meczu niespodziewanie przegrał 5:7, 5:7 z Maxime'em Cressym.

- Warunki na korcie były niesamowite. Dziękuję kibicom za stworzenie tak wyjątkowej atmosfery. To dla mnie wielkie zwycięstwo - mówił, cytowany przez atptour.com, Amerykanin, który - pokonując aktualnie 12. w rankingu ATP Norrie'ego - odniósł największą wygraną w karierze.

Mimo porażki Norrie'ego, miejscowi kibice w czwartek mieli powody do radości. Ryan Peniston udanie dokończył przerwany w środę pojedynek z Pedro Martinezem i tym samym doszło do brytyjskiego ćwierćfinału - 26-latek z Southend zmierzył się z Jackiem Draperem.

W tym spotkaniu lepszy okazał się Draper i dzięki temu wywalczył premierowy awans do 1/2 finału imprezy głównego cyklu, gdzie zagra z Cressym. - Znam go. Gra w starym stylu, więc fajnie będzie się z nim zmierzyć - powiedział Brytyjczyk o Amerykaninie.

Broniący tytułu Alex de Minaur wygrał 6:2, 4:6, 6:4 z Tommym Paulem, choć w decydującym secie przegrywał 1:4. W 1/2 finału rozstawiony z numerem szóstym Australijczyk stanie naprzeciw kolejnego Amerykanina, Taylora Fritza, turniejowej "trójki", który wyeliminował Aleksandra Bublika.

Rothesay International, Eastbourne (Wielka Brytania)
ATP 250, kort trawiasty, pula nagród 697,4 tys. euro
czwartek, 23 czerwca

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Taylor Fritz (USA, 3) - Aleksander Bublik (Kazachstan) 6:3, 6:2
Alex de Minaur (Australia, 6) - Tommy Paul (USA) 6:2, 4:6, 6:4
Maxime Cressy (USA) - Cameron Norrie (Wielka Brytania, 1) 7;5, 7:5
Jack Draper (Wielka Brytania, WC) - Ryan Peniston (Wielka Brytania, WC) 6:3, 6:3

II runda gry pojedynczej:

Ryan Peniston (Wielka Brytania, WC) - Pedro Martinez (Hiszpania) 7:6(8), 3:6, 6:4