Nie do wiary! Dawna mistrzyni Wimbledonu rozbita

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ANDY RAIN  /  Garbine Muguruza
PAP/EPA / ANDY RAIN / Garbine Muguruza

Garbine Muguruza nie podbije Wimbledonu 2022. Hiszpańska tenisistka pożegnała się z turniejem już po pierwszym meczu. Została rozbita przez Belgijkę Greet Minnen.

Garbine Muguruza (WTA 10) w swoim dorobku ma dwa wielkoszlemowe tytuły. Triumfowała w Rolandzie Garrosie 2016 i Wimbledonie 2017. Dziewiąty występ w Londynie zakończył się dla niej klęską. Odpadła już w I rundzie po porażce 4:6, 0:6 z Greet Minnen (WTA 88). Belgijka odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu.

Spotkanie było rozgrywane na przestrzeni dwóch dni. We wtorek pierwszy set padł łupem Minnen. Muguruza z 2:5 zbliżyła się na 4:5, ale w 10. gemie oddała podanie. Panie opuściły kort z powodu zmierzchu. W środę Hiszpanka została przełamana trzy razy i zdobyła zaledwie siedem punktów w drugim secie.

Mecz trwał 61 minut. Minnen zdobyła 24 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu (11 z 11 w drugim secie). Belgijka wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. Posłała 15 kończących uderzeń przy 14 niewymuszonych błędach. Muguruzie zanotowano dziewięć piłek wygranych bezpośrednio i 33 pomyłki.

W listopadzie ubiegłego roku Muguruza odniosła wielki sukces w Guadalajarze. Wygrała Mistrzostwa WTA po pokonaniu w finale Estonki Anett Kontaveit. Teraz obu tenisistek nie ma już w Wimbledonie, a to dopiero trzeci dzień turnieju.

Muguruza w tym roku spisuje się fatalnie. W Australian Open wygrała jeden mecz, a z Rolanda Garrosa i Wimbledonu odpadła w I rundzie. Bilans spotkań Hiszpanki to 8-12. Dwie rywalki w jednym turnieju odprawiła tylko w Dosze.

Karolina Pliskova (WTA 7) zwyciężyła 7:6(1), 7:5 Terezę Martincovą (WTA 61) po godzinie i 42 minutach. W pierwszym secie była liderka rankingu prowadziła 5:2 i miała piłkę setową, ale górą była dopiero w tie breaku. W drugiej partii od 4:5 zdobyła trzy gemy z rzędu. Obie Czeszki popełniły po 29 niewymuszonych błędów. Pliskova miała 29 kończących uderzeń, a Martincova posłała ich 12. Finalistka Wimbledonu 2021 zniwelowała dziewięć z 12 break pointów i zaliczyła cztery przełamania.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania) Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 40,3 mln funtów środa, 29 czerwca

I runda gry pojedynczej kobiet:

Karolina Pliskova (Czechy, 6) - Tereza Martincova (Czechy) 7:6(1), 7:5 Jessica Pegula (USA, 8) - Donna Vekić (Chorwacja) 6:3, 7:6(2) Greet Minnen (Belgia) - Garbine Muguruza (Hiszpania, 9) 6:4, 6:0 Harriet Dart (Wielka Brytania) - Rebeka Masarova (Hiszpania) 6:1, 6:4

Program i wyniki Wimbledonu kobiet

Czytaj także: Co za thriller! Serena Williams żegna się z Wimbledonem Katarzyna Kawa kontra wielka faworytka. Jej rywalka przegrała dwa ostatnie mecze z Polkami

Czy Garbine Muguruza wygra turniej WTA w 2022 roku?