Niemka krzyknęła po polsku. Tego nie dało się nie usłyszeć

Choć Andżelika Kerber pokonała Magdę Linette w II rundzie Wimbledonu, to w trakcie meczu nie obyło się bez nerwowych sytuacji. Podczas drugiego seta w niecodzienny sposób zwróciła się do swojej mamy. Nawet komentator to zauważył.

Karol Wasiek
Andżelika Kerber w meczu z Magdą Linette PAP/EPA / ANDY RAIN / Na zdjęciu: Andżelika Kerber w meczu z Magdą Linette
2. set meczu Andżelika Kerber - Magda Linette. Przy stanie 3:3 i 30:30. Niemka polskiego pochodzenia przy swoim serwisie wpakowała piłkę w siatkę i nie wytrzymała.

Rzuciła zaskakujące słowa w kierunku swojej mamy, która siedziała na trybunach. Część była po polsku, część po niemiecku.

"Możesz być cicho?" Danke" - krzyknęła Kerber. Nawet komentator to zauważył.

Po tej sytuacji 34-letnia zawodniczka wróciła na dobre tory. Najpierw wygrała swoje podanie, a następnie przełamała rywalkę. Finalnie triumfowała w tym secie 6:3, podobnie jak w pierwszej partii.

W trwającym 85 minut meczu Kerber zdobyła o 16 punktów więcej (78-62). Obroniła cztery z pięciu break pointów i wykorzystała cztery z 13 szans na przełamanie. Niemce naliczono 13 kończących uderzeń i 16 niewymuszonych błędów. Linette miała 34 piłki wygrane bezpośrednio i 30 pomyłek.

Warto dodać, że Kerber, która urodziła w 1988 roku w Bremie, ma rodziców Polaków: Sławomira Kerbera i Beatę Rzeźnik. Oboje wyjechali do Niemiec za chlebem. Historia, jakich wiele. Andżelika wychowała się na obczyźnie, do szkoły chodziła w Kolonii. W Polsce spędzała tylko wakacje, odwiedzając dziadków w Puszczykowie.

Tam jej dziadek - za pieniądze pomnożone w Hamburgu - w Puszczykowie zbudował Centrum Tenisowe "Angie". Angelika mówi biegle po angielsku, niemiecku i polsku. Jest przyjaciółką m.in. Agnieszki Radwańskiej i Caroline Wozniackiej.

Kerber jest byłą liderką rankingu i zdobywczynią trzech wielkoszlemowych tytułów. Dwa wywalczyła w 2016 roku w Australian Open i US Open. Niemka może się pochwalić 14 triumfami w WTA Tour. Jeden turniej wygrała w tym roku. Miało to miejsce w Strasburgu, gdzie w ćwierćfinale wyeliminowała Linette po trzysetowym boju.

Dla Kerber jest to już 58. start w wielkoszlemowej imprezie. W Londynie rywalizuje po raz 14. i do tej pory pięć razy awansowała co najmniej do ćwierćfinału.