Novak Djoković rozbił pogromcę Kamila Majchrzaka. Odpadł finalista Rolanda Garrosa

Novak Djoković bez straty seta pokonał Thanasiego Kokkinakisa i awansował do III rundy rozgrywanego na trawie wielkoszlemowego Wimbledonu 2022. Odpadł finalista tegorocznego Rolanda Garrosa, Casper Ruud, który przegrał z Ugo Humbertem.

Marcin Motyka
Novak Djoković PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Novak Djoković
Novak Djoković wykonał kolejny krok w kierunku wymarzonego, siódmego w karierze, triumfu w Wimbledonie. W środę Serb wywalczył awans do 1/16 finału. W spotkaniu II rundy nie dał szans Thanasiemu Kokkinakisowi, poniedziałkowemu pogromcy Kamila Majchrzaka, i zwyciężył 6:1, 6:4, 6:2.

Wyższość Djokovicia przez cały mecz nie podlegała dyskusji. Serb skutecznie serwował, wspaniale returnował, a gdy dochodziło do wymian z głębi kortu, zdecydowaną większość rozstrzygał na swoją korzyść. Jedynym atutem Kokkinakisa było podanie, które w ostatecznym rozrachunku przyczyniło się do zdobycia przez niego siedmiu gemów.

Następnym rywalem najwyżej rozstawionego Djokovicia, który w środę zapisał na swoim koncie jednego asa, pięć przełamań i 29 zagrań kończących, będzie rodak, Miomir Kecmanović. Oznaczony numerem 25. Serb w czterech setach wyeliminował Alejandro Tabilo.

Odpadł finalista niedawnego Rolanda Garrosa, Casper Ruud. Rozstawiony z "trójką" Norweg wprawdzie rozpoczął mecz z Ugo Humbertem od wygranego seta, ale w kolejnych aż pięciokrotnie stracił podanie i w efekcie przegrał 6:3, 2:6, 5:7, 4:6.

Pokonując aktualnie szóstego w rankingu ATP Ruuda, 24-letni Humbert odniósł siódme w karierze zwycięstwo nad rywalem z Top 10. W III rundzie Francuz zmierzy się z Davidem Goffinem. Belg bez straty seta okazał się lepszy od Sebastiana Baeza, turniejowej "31".

Z dobrej stronie pokazali się Amerykanie. Oznaczony numerem 23. Frances Tiafoe wygrał 6:2, 6:2, 7:6(3) z kwalifikantem Maximilianem Martererem. Z kolei Steve Johnson pokonał 6:3, 6:2, 6:4 Ryana Penistona, posiadacza dzikiej karty.

W 1/16 finału zameldował się też Oscar Otte. Niemiec, turniejowa "32", wyeliminował gracza z kwalifikacji, Christiana Harrisona, który skreczował po czterech gemach.

Wimbledon, Londyn (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 40,35 mln funtów
środa, 29 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Novak Djoković (Serbia, 1) - Thanasi Kokkinakis (Australia) 6:1, 6:4, 6:2
Frances Tiafoe (USA, 23) - Maximilian Marterer (Niemcy, Q) 6:2, 6:2, 7:6(3)
Miomir Kecmanović (Serbia, 25) - Alejandro Tabilo (Chile) 7:6(4), 7:6(3), 3:6, 6:3
Oscar Otte (Niemcy, 32) - Christian Harrison (USA, Q) 3:1 i krecz
Ugo Humbert (Francja) - Casper Ruud (Norwegia, 3) 3:6, 6:2, 7:5, 6:4
David Goffin (Belgia) - Sebastian Baez (Argentyna, 31) 6:1, 6:2, 6:4
Steve Johnson (USA) - Ryan Peniston (Wielka Brytania, WC) 6:3, 6:2, 6:4