Ale zagrał! Kosmiczna akcja w Wimbledonie

Co prawda Norweg Casper Ruud odpadł w II rundzie Wimbledonu, ale niewykluczone, że to właśnie do niego będzie należało najładniejsze zagranie podczas środowych zmagań na trawiastych kortach. Musisz to zobaczyć!

Karol Wasiek
Casper Ruud Twitter / Polsat Sport / Casper Ruud
Duża niespodzianka podczas III dnia zmagań na kortach Wimbledonu. Rozstawiony z "trójką" Casper Ruud wprawdzie rozpoczął mecz z Ugo Humbertem od wygranego seta, ale w kolejnych aż pięciokrotnie stracił podanie i w efekcie przegrał 6:3, 2:6, 5:7, 4:6.

Norweg, finalista Rolanda Garrosa, odpadł w II rundzie Wimbledonu, ale niewykluczone, że to właśnie do niego będzie należało najładniejsze zagranie podczas środowych zmagań na trawiastych kortach.

Było to na początku IV seta, gdy w sposób instynktowny zareagował na potężne uderzenie Francuza po linii. Ekwilibrystycznie odbił, czym zaskoczył Humberta, ten co prawda dobiegł, ale wymianę przegrał.

"Aleeee zagranie! Wow" - komentował podekscytowany Dawid Olejniczak, który porównał to zagranie do... pięknego skoku narciarskiego. "To byłyby same dwudziestki" - mówił.

Pokonując aktualnie szóstego w rankingu ATP Ruuda, 24-letni Humbert odniósł siódme w karierze zwycięstwo nad rywalem z Top 10.