Wimbledon. Kolejna Polka za burtą! Wiceliderka rankingu nie dała większych szans

Trzeci dzień zmagań w Wimbledonie nie potoczył się po myśli naszych tenisistek. Magda Linette, Maja Chwalińska i Katarzyna Kawa przegrały mecze 2. rundy. Ostatnia z wymienionych uległa 4:6, 0:6 rozstawionej z numerem "3" Ons Jabeur.

Szymon Adamski
Katarzyna Kawa PAP/EPA / KIERAN GALVIN / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
Polka i Tunezyjka spotkały się ze sobą po raz drugi w wielkoszlemowych zawodach. W US Open 2020 Ons Jabeur również była górą, wygrywając wówczas 6:2, 7:6(6). Chcąc doszukać się podobieństw, można zauważyć, że w obydwu pojedynkach jeden set był znacznie bardziej wyrównany od drugiego.

Tym razem więcej emocji dostarczyła pierwsza odsłona rywalizacji. Na korcie nie widać było przepaści dzielącej obie zawodniczki w rankingu. Sklasyfikowana w drugiej setce Katarzyna Kawa co i raz odgryzła się wiceliderce. Seria kąśliwych returnów pozwoliła jej nawet przełamać przeciwniczkę i doprowadzić do remisu 2-2. Pierwsze dwa gemy padły bowiem łupem 27-letniej Tunezyjki.

Później gra toczyła się punkt za punkt i gem za gem. Wydawało się, że Polka może nawet wygrać seta z jedną z faworytek do zwycięstwa w całych zawodach. Od stanu 4:4 wszystko się jednak zmieniło.

Gra Kawy stopniowo się pogarszała, a do tego Polka walczyła nie tylko z rywalką, ale też własnym zdrowiem. Przy stanie 0:3 w drugiej partii nasza reprezentantka poprosiła o pomoc medyczną.

Fizjoterapeuta cudu jednak nie zdziałał. Polka gasła, natomiast Jabeur czuła się na korcie coraz pewniej. Serią ośmiu wygranych gemów z rzędu przypieczętowała zwycięstwo 6:4, 6:0 i awans do 3. rundy.

Tunezyjka po raz drugi zagra w trzeciej rundzie Wimbledonu. Na razie jej najlepszym rezultatem w Londynie jest zeszłoroczny ćwierćfinał. W tegorocznej edycji celuje wyżej i meczem z Polką potwierdziła, że nie są to płonne nadzieje.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)