Niewiarygodne. Historia znów się powtórzyła i to w meczu Świątek

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / TOLGA AKMEN / Na zdjęciu: Iga Świątek
PAP/EPA / TOLGA AKMEN / Na zdjęciu: Iga Świątek

Iga Świątek po zwycięstwie w trzech setach nad Lesley Pattinamą Kerkhove awansowała do III rundy Wimbledonu. Holenderka, wygrywając jedną partię z Polką, zapisała się w historii tenisa.

To nie był łatwy mecz dla Igi Świątek. Polka była zdecydowaną faworytką spotkania z Lesley Pattinamą Kerkhove. Holenderka do turnieju głównego Wimbledonu awansowała jako szczęśliwa przegrana z kwalifikacji. Druga runda to jeden z jej największych sukcesów w dotychczasowej karierze.

Świątek wygrała w trzech setach (6:4, 4:6, 6:3). Dwie pierwsze partie nie układały się po myśli reprezentantki Polski. W pierwszym zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale w drugim to Holenderka była górą. I dzięki temu zapisała się w historii tenisa.

Jak informuje twitterowy statystyczny profil OptaAce, Kerkhove jest najniżej sklasyfikowaną zawodniczka, która wygrała seta z liderką rankingu WTA. Wyrównała osiągnięcie Carli Suarez Navarro w starciu przeciwko Ashleigh Barty w ubiegłorocznej edycji Wimbledonu.

Kerkhove - tak jak i Suarez Navarro - zajmowały w rankingu WTA 138. miejsce. Polka awansowała do trzeciej rundy Wimbledonu, gdzie zmierzy się z Alize Cornet.