Wimbledon. Cornet mówi wprost o Świątek

W trzeciej rundzie Wimbledonu Iga Świątek zagra z doświadczoną Alize Cornet. Francuzka przed meczem jest pewna siebie. - Ktoś będzie musiał ją pokonać - mówi tenisistka.

Łukasz Witczyk
Alize Cornet i Iga Świątek Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Alize Cornet i Iga Świątek
W drugiej rundzie Wimbledonu polska tenisistka w trzech setach pokonała Lesley Pattinamę Kerkhove. Choć Holenderka sklasyfikowana była na 138. miejscu w rankingu WTA, to wysoko zawiesiła poprzeczkę. Iga Świątek dopiero w trzecim secie zdominowała swoją przeciwniczkę.

Polkę czeka kolejny trudny mecz na Wimbledonie. W trzeciej rundzie zmierzy się z Alize Cornet. To bardzo doświadczona tenisistka, która chce wykorzystać to, że trawa nie jest ulubioną nawierzchnią dla Polki.

- Ktoś będzie musiał ją pokonać. Nie mam nic do stracenia. W takich sytuacjach zdarzają się niespodzianki. Jeśli jest nawierzchnia, na której można ją pokonać, to chyba jest to trawa - powiedziała Cornet dla "Le Figaro".

Francuzka mówiła też o swoim 15-letnim doświadczeniu w grze na trawiastej nawierzchni. - To może mi pomóc. Jeśli passa Świątek ma zostać przerwana, to może tak się stać na Wimbledonie - dodała.

Sklasyfikowana na 37. miejscu w rankingu WTA Cornet po raz 15. bierze udział w Wimbledonie. Jej najlepszym wynikiem jest 1/8 finału z 2014 roku.

Francuzka tegoroczny występ rozpoczęła od wyeliminowania rozstawionej z numerem 27. Kazaszki Julii Putincewej. W czwartek Francuzka pokonała 6:3, 6:3 Amerykankę Claire Liu (WTA 75).

Mecz Świątek - Cornet rozegrany zostanie w sobotę 2 lipca. Nie wiadomo jeszcze, o której godzinie rozpocznie się ten mecz. Będzie ona wyznaczona w piątek. Z kolei transmisja dostępna będzie w Polsacie Sport.