Rafael Nadal znów stracił seta. Stefanos Tsitsipas doprowadził do hitu

Rafael Nadal znów stracił seta, ale pokonał Ricardasa Berankisa i awansował do III rundy rozgrywanego na trawie wielkoszlemowego Wimbledonu 2022. Stefanos Tsitsipas w 1/16 finału zmierzy się z Nickiem Kyrgiosem, odpadł Denis Shapovalov.

Marcin Motyka
Rafael Nadal PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Rafael Nadal
Początek Wimbledonu 2022 nie jest dla Rafaela Nadala przyjemny niczym spacer po parku. Na otwarcie stracił seta z Francisco Cerundolo. W czwartek, w meczu II rundy z Ricardaseem Berankisem, historia się powtórzyła - Hiszpan znów przegrał partię, ale ostatecznie mógł cieszyć się ze zwycięstwa w całym spotkaniu (6:4, 6:4, 4:6, 6:3).

Nadal może i nie imponuje formą, ale wygrywa i z każdym zwycięstwem zbliża się do trzeciego w tym sezonie wielkoszlemowego triumfu i podtrzymania szans na zdobycie Klasycznego Wielkiego Szlema, czego nie dokonał nikt od 1969 roku i wyczynu Roda Lavera.

36-latek z Majorki w czwartek zapisał na swoim koncie 12 asów, cztery przełamania i 34 uderzenia wygrywające. W III rundzie rozstawiony z numerem drugim Nadal zmierzy się z Lorenzo Sonego. Włoch, turniejowa "27", wyeliminował Hugo Gastona.

Bez straty seta zwyciężył natomiast Stefanos Tsitsipas. Rozstawiony z numerem czwartym Grek zaserwował pięć asów, wykorzystał sześć z 11 break pointów, posłał 29 zagrań kończących i pod dachem kortu nr 1 wygrał 6:2, 6:3, 7:5 z Jordanem Thompsonem.

Tym samym w III rundzie dojdzie do hitu - Tsitsipas zmierzy się z Nickiem Kyrgiosem. Bilans ich konfrontacji wynosi 3-1 dla Australijczyka, który wygrał też ich ostatnie starcie - przed dwoma tygodniami na trawie w Halle.

Odpadł zeszłoroczny półfinalista, Denis Shapovalov. Oznaczony numerem 13. Kanadyjczyk czterokrotnie stracił podanie i przegrał 2:6, 6:4, 1:6, 6:7(6) z Brandonem Nakashimą. Amerykanin w swoim premierowym występie w 1/16 finału Wimbledonu zagra z Danielem Elahim Galanem.

Pierwszy raz w karierze w 1/16 finału The Championships zameldował się również Jenson Brooksby. Rozstawiony z numerem 29. Amerykanin w czwartek wygrał 7:6(4), 6:4, 6:4 z Benjaminem Bonzim. Jego kolejnym rywalem będzie Cristian Garin, który oddał tylko pięć gemów Hugo Grenierowi, "szczęśliwemu przegranemu" z kwalifikacji.