Gigantyczna sensacja w Wimbledonie!

To wielki dzień Tatjany Marii w Wimbledonie 2022! Niemiecka tenisistka, mama dwóch córek, wyeliminowała rozstawioną z numerem piątym Greczynkę Marię Sakkari.

Tatjana Maria PAP/EPA / ANDY RAIN / Na zdjęciu: Tatjana Maria
W poprzedniej rundzie 34-letnia Maria (WTA 103) odrodziła się z 0:3 w trzecim secie i wyeliminowała Rumunkę Soranę Cirsteę. W piątek rywalką mamy dwóch córek była Maria Sakkari (WTA 5). Niemka sprawiła sensację i pokonała Greczynkę 6:3, 7:5.

W pierwszym secie było jedno przełamanie. Maria uzyskała je na 5:3. Druga partia była bardzo emocjonująca. Sakkari prowadziła 5:2, ale straciła pięć gemów z rzędu. Przy 5:4 zmarnowała dwie piłki setowe. Mecz trwał 91 minut.

Maria zaserwowała pięć asów. Zdobyła 33 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu i 22 z 39 przy siatce. Obroniła sześć z siedmiu break pointów i wykorzystała trzy z pięciu szans na przełamanie. Niemka spotkanie zakończyła z dorobkiem 19 kończących uderzeń przy 12 niewymuszonych błędach. Sakkari miała 28 piłek wygranych bezpośrednio i 30 pomyłek.

34-letnia Maria jest mamą dwóch córek, urodzonych w 2013 (Charlotte) i 2021 roku (Cecilia). W piątek Niemka odniosła czwarte zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu, drugie w Wimbledonie. W 2018 roku pokonała Ukrainkę Elinę Switolinę.

Maria po raz pierwszy awansowała do IV rundy wielkoszlemowego turnieju. O ćwierćfinał zmierzy się z Jeleną Ostapenko, która pokonała 3:6, 6:1, 6:1 Irinę-Camelię Begu. W ciągu 89 minut Łotyszka odparła pięć z ośmiu break pointów i wykorzystała sześć z 10 szans na przełamanie. Naliczono jej 28 kończących uderzeń i 27 niewymuszonych błędów. Rumunce zanotowano 15 piłek wygranych bezpośrednio i 20 pomyłek.

Ostapenko jest mistrzynią Rolanda Garrosa 2017. W Wimbledonie gra po raz siódmy. W 2017 roku doszła do ćwierćfinału, a 12 miesięcy później osiągnęła półfinał. Łotyszka jest ostatnią tenisistką, która pokonała Igę Świątek. Miało to miejsce w lutym w Dubaju.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)