ATP Bukareszt: Kubot i Marach w ćwierćfinale

Rozstawieni z numerem pierwszym Łukasz Kubot i Oliver Marach pokonali rumuńską parę Adriana Cruciata i Petru-Alexandru Luncanu 7:6(2), 6:3 i awansowali do ćwierćfinału turnieju gry podwójnej BCR Open Romania rozgrywanego na kortach ziemnych w Bukareszcie (z pulą nagród 450 tys. euro).

W pierwszym, trwającym aż 56 minut, secie obie pary zanotowały po jednym przełamaniu. W tie-breaku już zdecydowanie górą byli Kubot i Marach. Bardzo ważną rolę w partii tej odgrywało pierwsze podanie. Polak i Austriak wygrali dzięki niemu 19 z 21 piłek (90 proc.), a Cruciat i Luncanu 16 z 23 (70 proc.).

W szóstym gemie drugiego seta Kubot i Marach przełamali rywali i objęli prowadzenie 4:2. Rumuni odrobili stratę breaka, ale po chwili Polacy przełamali ich jeszcze raz i przy stanie 5:3 serwowali by wygrać mecz. Szansy nie zmarnowali i wykorzystując pierwszą piłkę meczową zapewnili sobie zwycięstwo.

O półfinał Polak i Austriak powalczą z Danielem Koellererem i Jaroslavem Levinskym.

BCR Open Romania, Bukareszt (Rumunia)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 450 tys. euro
środa, 23 września 2009
wynik

pierwsza runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot / Oliver Marach (Polska/Austria, 1) - Adrian Cruciat / Petru-Alexandru Luncanu (Rumunia, WC) 7:6(2), 6:3