Belgijka postraszyła faworytkę. Trwa niezwykły marsz kolejnej Niemki

Ons Jabeur miała trudną przeprawę z Belgijką Elise Mertens, ale tunezyjska tenisistka pozostaje bez straconego seta w Wimbledonie 2022. Kolejny mecz wygrała Niemka Jule Niemeier.

Ons Jabeur PAP/EPA / KIERAN GALVIN / Na zdjęciu: Ons Jabeur
W poprzednich rundach Wimbledonu Ons Jabeur (WTA 2) bez żadnych problemów odprawiła Szwedkę Mirjam Björklund, Katarzynę Kawą i Francuzkę Diane Parry. W niedzielę miała pierwszy trudny test. Tunezyjka zwyciężyła 7:6(9), 6:4 Elise Mertens (WTA 31).

Belgijka z 2:4 doprowadziła do tie breaka. W nim miała pięć piłek setowych, z czego trzy przy 6-3. Niewykorzystane okazje zemściły się na Mertens i pierwszy set padł łupem Jabeur. W drugiej partii Tunezyjka od 2:0 straciła dwa gemy. Końcówka należała do niej. Uzyskała przełamanie na 6:4 i po raz drugi zameldowała się w ćwierćfinale Wimbledonu (2021).

W trwającym godzinę i 46 minut meczu Jabeur zaserwowała pięć asów i zdobyła 21 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z siedmiu break pointów. Tunezyjka posłała 33 kończące uderzenia przy 34 niewymuszonych błędach. Mertens naliczono 15 piłek wygranych bezpośrednio i 24 pomyłki. Kolejną rywalką Jabeur będzie Czeszka Marie Bouzkova.

Jule Niemeier (WTA 97) pokonała 6:2, 6:4 Heather Watson ( 121). W drugim secie Niemka wróciła ze stanu 0:2. W ciągu 77 minut zamieniła na przełamanie cztery z siedmiu szans. Spotkanie zakończyła z dorobkiem 22 kończących uderzeń przy 17 niewymuszonych błędów. Brytyjka miała 13 piłek wygranych bezpośrednio i 17 pomyłek.

Watson zanotowała 42. wielkoszlemowy występ w singlu i po raz pierwszy awansowała do 1/8 finału. Niemeier osiągnęła ćwierćfinał w debiucie w Wimbledonie. W II rundzie odprawiła rozstawioną z numerem drugim Estonkę Anett Kontaveit. Dla Niemki jest to drugi start w wielkoszlemowej imprezie. W efektownym stylu przeszła kwalifikacje do tegorocznego Rolanda Garrosa (trzem rywalkom oddała siedem gemów), a następnie urwała seta Sloane Stephens.

Kolejną rywalką Niemeier będzie jej rodaczka Tatjana Maria. Po raz pierwszy od 10 lat dwie Niemki zmierzą się o półfinał Wimbledonu. W 2012 roku Andżelika Kerber zwyciężyła 6:3, 6:7(7), 7:5 Sabinę Lisicką.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)