Co za dreszczowiec! Szwajcarka sprawiła sensację w Lozannie

Ogromna niespodzianka w turnieju WTA 250 w Lozannie! Szwajcarska tenisistka Simona Waltert wyeliminowała po dreszczowcu Amerykankę Danielle Collins, finalistkę tegorocznego Australian Open.

Simona Waltert PAP/EPA / LAURENT GILLIERON / Na zdjęciu: Simona Waltert
We wtorek w Lozannie faworytki męczyły się. Z numerem pierwszym była rozstawiona Danielle Collins (WTA 7). Amerykańska finalistka Australian Open sensacyjnie przegrała 7:6(5), 3:6, 6:7(5) z Simoną Waltert (WTA 154). Dla 21-letniej Szwajcarki jest to pierwsze zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu.

W pierwszym secie Collins obroniła piłkę setową i wróciła z 3:5. W drugiej partii miało miejsce jedno przełamanie, które Waltert uzyskała na 3:1. W niezwykle emocjonującej decydującej odsłonie Amerykanka z 3:5 doprowadziła do tie breaka. W nim zmarnowała trzy piłki meczowe przy 6-3 i odpadła z turnieju po trzech godzinach i minucie walki.

Collins popełniła 15 podwójnych błędów, a Waltert zrobiła ich 12. Szwajcarka obroniła 14 z 19 break pointów, a wykorzystała sześć z 17 szans na przełamanie. Zdobyła o 12 punktów więcej od Amerykanki (137-125). Kolejną rywalką Waltert będzie Cristina Bucsa (WTA 126), która pokonała 6:4, 7:6(3) Kristinę Mladenović (WTA 116). W drugim secie Hiszpanka wróciła ze stanu 1:3.

Belinda Bencić (WTA 13) zwyciężyła 3:6, 6:3, 6:1 Diane Parry (WTA 77) po dwóch godzinach i 18 minutach. Francuzka zaserwowała dziewięć asów, z czego sześć w drugim secie. Szwajcarka uzyskała sześć przełamań. W II rundzie mistrzyni olimpijska zmierzy się ze swoją rodaczką Susan Bandecchi.

Caroline Garcia (WTA 48) wygrała 6:3, 6:3 z Jasmine Paolini (WTA 64). W ciągu 77 minut Francuzka zniwelowała sześć break pointów i zamieniła na przełamanie trzy z siedmiu okazji. Nuria Parrizas-Diaz (WTA 54) uległa 2:6, 2:6 Petrze Martić (WTA 85). Hiszpanka wykorzystała tylko jedną z sześciu szans na odebranie podania Chorwatce. Eva Lys (WTA 217) wróciła ze stanu 3:5 i pokonała 7:5, 6:4 Warwarę Graczewą (WTA 60).

Ladies Open Lausanne, Lozanna (Szwajcaria)