Błyskotliwy start Andy'ego Murraya w Newport. Rewanż mistrza Wimbledonu

Andy Murray oddał tylko dwa gemy Samowi Querreyowi w meczu I rundy rozgrywanego na trawie turnieju ATP 250 w Newport. Max Purcell, deblowy mistrz Wimbledonu, zrewanżował się Adrianowi Mannarinowi za porażkę w singlu w Londynie.

Marcin Motyka
Andy Murray Getty Images / Zac Goodwin/PA Images / Na zdjęciu: Andy Murray
Andy Murray postanowił wykorzystać ostatnią możliwość występu na trawie i po Wimbledonie przyjął dziką kartę do turnieju w Newport. Rywalizację w mieście, gdzie znajduje się Tenisowa Galeria Sław, Brytyjczyk rozpoczął w błyskotliwym stylu. W I rundzie zdeklasował Sama Querreya, wygrywając w 54 minuty 6:2, 6:0.

Rozstawiony z numerem szóstym Murray w II rundzie zmierzy się z innym posiadaczem dzikiej karty, Maxem Purcellem. Australijczyk, deblowy mistrz Wimbledonu, pokonał Adriana Mannarino i zrewanżował się Francuzowi za porażkę w zmaganiach singla w Londynie.

Oznaczony numerem piątym Benjamin Bonzi odrobił stratę seta i uporał się z kwalifikantem, Williamem Blumbergem. Kolejnym przeciwnikiem Francuza będzie następny gracz z eliminacji, Christopher Eubanks. Amerykanin ograł Dominika Koepfera.

Jiri Vesely ani razu nie został przełamany i oddał sześć gemów weteranowi turnieju, 40-letniemu Feliciano Lopezowi. W 1/8 finału Czech, turniejowa "siódemka", stanie naprzeciw Steve'a Johnsona.

Spośród rozstawionych we wtorek wygrał też James Duckworth. Oznaczony "ósemką" Australijczyk okazał się lepszy od kwalifikanta, Liama Broady'ego. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Quentin Halys, który poradził sobie z Alexeiem Popyrinem.

W ostatnim meczu dnia niespodziankę sprawił Mitchell Krueger. Amerykański kwalifikant pokonał 7:6(7), 4:6, 6:3 świetnie spisującego się w ostatnich tygodniach Tima van Rijthovena i w nagrodę o ćwierćfinał powalczy z rodakiem, Maxime'em Cressym, turniejową "czwórką".

Infosys Hall of Fame Open, Newport (USA)