Szwajcarka nie wygra turnieju w Lozannie. Chorwatka lepsza od faworytki gospodarzy

Belinda Bencić nie zdobędzie tytułu w Lozannie (WTA 250). Mistrzyni olimpijska uległa Chorwatce Petrze Martić. Inna szwajcarska tenisistka Simona Waltert odpadła po dreszczowcu z Serbką Olgą Danilović.

Belinda Bencić PAP/EPA / VALENTIN FLAURAUD / Na zdjęciu: Belinda Bencić
W 2016 roku Viktorija Golubić (WTA 13) zdobyła tytuł w Gstaad. Od tamtej pory żadna Szwajcarka nie wygrała domowego turnieju w głównym cyklu. Nie zmieni się to w tym tygodniu w Lozannie. W ćwierćfinale Belinda Bencić (WTA 13) uległa 3:6, 6:7(2) Petrze Martić (WTA 85).

W drugim secie mistrzyni olimpijska poderwała się do walki i z 2:4 doprowadziła do tie breaka. W nim jedyne punkty zdobyła, gdy obroniła dwie piłki meczowe przy 0-6 i 1-6. W trwającym 98 minut spotkaniu Martić odparła dwa z trzech break pointów i uzyskała dwa przełamania. Chorwatka zaserwowała osiem asów.

Simona Waltert (WTA 154) przegrała 4:6, 6:4, 6:7(5) z Olgą Danilović (WTA 124). Szwajcarka z 4:6, 0:2 doprowadziła do trzeciego seta. W nim roztrwoniła prowadzenie 5:2. W trwającym dwie godziny i 52 minuty spotkaniu reprezentantka gospodarzy popełniła dziewięć podwójnych błędów. Danilović zaserwowała sześć asów. Obie tenisistki uzyskały po cztery przełamania. Waltert zdobyła o dwa punkty więcej (113-111).

Dla 21-letniej Szwajcarki był to trzeci trzysetowy mecz w turnieju. W I rundzie wyeliminowała Amerykankę Danielle Collins po obronie trzech piłek meczowych. Następnie wróciła z 1:3 w trzecim secie i odprawiła Hiszpankę Cristinę Bucsę. Danilović również ma za sobą dreszczowiec. W II rundze wróciła z 1:4 w trzecim secie, obroniła piłkę meczową i odprawiła Annę Kalinską.

Caroline Garcia (WTA 48) pokonała 6:4, 6:1 Sarę Sorribes (WTA 43). W ciągu 87 minut Francuzka wywalczyła 23 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z siedmiu break pointów. W półfinale zmierzy się z Martić. Anastazja Potapowa (WTA 79) uzyskała cztery przełamania i wygrała 6:4, 6:2 z Jule Niemeier (WTA 109), ćwierćfinalistką Wimbledonu. Kolejną rywalką tenisistki z Chimek będzie Danilović.

Ladies Open Lausanne, Lozanna (Szwajcaria)