Magdalena Fręch kontra wielkoszlemowa mistrzyni. Mecz we wtorek

Barbora Krejcikova rozprawiła się z pierwszą rywalką w turnieju WTA 250 w Hamburgu. We wtorek czeska tenisistka, mistrzyni Rolanda Garrosa 2021, będzie przeciwniczką Magdaleny Fręch.

Barbora Krejcikova Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Barbora Krejcikova
Dla Barbory Krejcikovej (WTA 19) ten sezon jest trudny ze względu na problemy zdrowotne. W styczniu osiągnęła finał w Sydney i ćwierćfinał Australian Open, ale od marca do maja nie grała z powodu kontuzji łokcia. Wróciła dopiero podczas Rolanda Garrosa i odpadła w I rundzie jako obrończyni tytułu. W Paryżu nie wystąpiła w deblu, bo miała pozytywny wynik testu na COVID-19.

Po Wimbledonie (wygrała w nim dwa mecze) Czeszka wróciła na mączkę. W Budapeszcie odpadła już w I rundzie po porażce z Chinką Xiyu Wang. W tym tygodniu bierze udział w turnieju w Hamburgu. Na początek pokonała 6:2, 6:4 Suzan Lamens (WTA 161). W ciągu 83 minut Krejcikova zdobyła 24 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa z trzech break pointów i wykorzystała cztery z 13 szans na przełamanie.

We wtorek mistrzyni Rolanda Garrosa 2021 zmierzy się z Magdaleną Fręch. Będzie to pierwsze starcie tych tenisistek. Spotkanie zostało zaplanowane jako piąte w kolejności, czyli ostatnie na korcie M1. Początek gier o godz. 11:00.

Alaksandra Sasnowicz (WTA 35) wygrała 6:1, 6:4 z Nastasją Schunk (WTA 146). W ciągu 76 minut tenisistka z Mińska odparła osiem z 10 break pointów i uzyskała sześć przełamań. Andrea Petković (WTA 67) pokonała 6:3, 6:3 Tamarę Korpatsch (WTA 112). Wyżej notowana Niemka zdobyła o 14 punktów więcej (64-50).

Anastazja Potapowa (WTA 63) wróciła z 2:4 w pierwszym secie i zwyciężyła 7:5, 6:3 Warwarę Graczewą (WTA 59). Misaki Doi (WTA 107) wygrała 7:6(10), 6:0 z Oksaną Selechmetową (WTA 177). W pierwszym secie Japonka odrodziła się ze stanu 1:4. Obroniła sześć piłek setowych, cztery w 10. gemie i dwie w tie breaku. W drugiej partii oddała rywalce tylko osiem punktów.