Problemy wiceliderki rankingu w Hamburgu. Trwa zwycięski marsz Amerykanki

Anett Kontaveit nie zachwyca formą od kilku miesięcy. Estońska tenisistka miała problemy w meczu z Rumunką Iriną Barą w turnieju WTA 250 w Hamburgu. Amerykanka Bernarda Pera wygrała ósmy mecz z rzędu.

Anett Kontaveit Getty Images / Ryan Pierse / Na zdjęciu: Anett Kontaveit
Anett Kontaveit (WTA 2) rewelacyjnie prezentowała się na przełomie 2021 i 2022 roku. Od sierpnia do lutego wystąpiła w siedmiu finałach i pięć z nich wygrała. W Dosze uległa 2:6, 0:6 Idze Świątek. Wczesną wiosną Estonka miała pozytywny wynik testu na COVID-19. Od tamtej pory nie radzi sobie na kortach. Na sześć turniejów tylko w jednym osiągnęła ćwierćfinał. Z Rolanda Garrosa odpadła w I rundzie, a w Wimbledonie wygrała jeden mecz.

W Hamburgu Kontaveit została rozstawiona z numerem pierwszym. We wtorek wróciła z 3:5 w drugim secie i pokonała 6:3, 7:6(3) Irinę Barę (WTA 125). W ciągu 96 minut Estonka cztery razy oddała podanie, a wykorzystała sześć z 12 break pointów. W II rundzie jej rywalką będzie Szwedka Rebecca Peterson.

Aleksandra Krunić (WTA 75) w 70 minut pokonała 6:4, 6:2 Sabinę Lisicką (WTA 487). Serbka zgarnęła 30 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła cztery z pięciu break pointów i cztery razy odebrała serwis Niemce. Bernarda Pera (WTA 81) wygrała 6:0, 6:4 z Eleną-Gabrielą Ruse (WTA 69). W trwającym 87 minut meczu Rumunka popełniła 11 podwójnych błędów. Amerykanka na przełamanie zamieniła siedem z 10 okazji. Pera w ubiegłym tygodniu zdobyła tytuł w Budapeszcie, a w finale pokonała Krunić.

W II rundzie Amerykanka zmierzy się z Joanne Zuger (WTA 165), która zwyciężyła 6:4, 0:6, 6:4 Jule Niemeier (WTA 102) po godzinie i 56 minutach. Obie tenisistki miały po dziewięć break pointów. Szwajcarka sześć razy straciła podanie, a uzyskała siedem przełamań. Niemka w tegorocznym Wimbledonie osiągnęła pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał.

W ćwierćfinale są już Andrea Petković (WTA 67) i Katerina Siniakova (WTA 96). Niemka zdobyła 30 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wygrała 6:4, 6:3 z Misaki Doi (WTA 107). W ćwierćfinale spotka się z Kontaveit lub Peterson. Czeszka w 67 minut rozbiła 6:1, 6:1 Laurę Pigossi (WTA 120). Siniakova zniwelowała cztery break pointy i zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu okazji.