Dominic Thiem zatrzymany. Dwóch najwyżej rozstawionych w finale w Gstaad

W półfinałach rozgrywanego na mączce turnieju ATP 250 w Gstaad znalazło się czterech najwyżej rozstawionych. Do finału awansowały "jedynka" i "dwójka" - Casper Ruud i Matteo Berrettini, którzy w sobotę nie stracili seta.

Marcin Motyka
Casper Ruud PAP/EPA / ANTHONY ANEX / Na zdjęciu: Casper Ruud
Dominic Thiem stara się odbudować po długiej absencji spowodowanej kontuzją i operacją nadgarstka. W tym tygodniu w turnieju ATP w Gstaad Austriak zanotował pierwszy półfinał od maja 2021 roku, gdy dotarł do 1/2 finału w Madrycie. Kolejnego kroku jednak nie wykonał. W sobotę przegrał bowiem 1:6, 4:6 z Matteo Berrettinim.

- Jestem zadowolony ze swojego występu. Dobrze serwowałem, returnowałem i byłem agresywny. Nie dawałem mu czasu i to było kluczowe - powiedział, cytowany przez atptour.com, Berrettini, który wygrał 12. mecz z rzędu.

Tym samym 26-latek z Rzymu awansował do 11. w karierze finału w głównym cyklu. Jeśli wygra, zdobędzie ósmy tytuł, w tym trzeci w obecnym sezonie (w czerwcu zwyciężył w Stuttgarcie i w Londynie), a drugi w Gstaad (poprzedni w sezonie 2018).

Oznaczony numerem drugim Berrettini w finale zmierzy się z Casperem Ruudem. Najwyżej rozstawiony i broniący tytułu Norweg w półfinale nie dał szans Albertowi Ramosowi, turniejowej "czwórce" - uzyskał pięć przełamań i w 62 minuty wygrał 6:2, 6:0.

Dla 23-latka z Oslo to 13. finał na poziomie ATP Tour. Dotychczas zdobył osiem tytułów. W tym roku z turniejowego triumfu cieszył się dwukrotnie - w Buenos Aires i w Genewie.

Niedzielny finał (początek o godz. 11:30) będzie piątym pojedynkiem pomiędzy Ruudem a Berrettinim. Bilans wynosi 2-2, ale na mączce dwa z trzech spotkań wygrał Norweg.

EFG Swiss Open Gstaad, Gstaad (Szwajcaria)