Francuzka wkroczyła do akcji w Warszawie. Thriller Szwajcarki z Holenderką

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / RvS.Media/Robert Hradil / Na zdjęciu: Caroline Garcia
Getty Images / RvS.Media/Robert Hradil / Na zdjęciu: Caroline Garcia

Caroline Garcia ruszyła do boju w turnieju WTA 250 w Warszawie. Tenisistka z Francji odprawiła Japonkę Misaki Doi. Emocjonującą batalię stoczyły Szwajcarka Viktorija Golubić i Holenderka Arianne Hartono.

Przed rokiem polski turniej WTA 250 odbył się w Gdyni. Tym razem tenisistki rywalizują w Warszawie. W poniedziałek Caroline Garcia (WTA 45) pokonała 7:5, 6:4 Misaki Doi (WTA 97). W pierwszym secie Japonka z 3:5 wyrównała na 5:5, ale straciła dwa kolejne gemy. W drugiej partii Azjatka zdobyła przełamanie na 4:3, ale końcówka należała do Francuzki.

W trwającym godzinę i 56 minut meczu Garcia obroniła sześć z ośmiu break pointów i wykorzystała cztery z dziewięciu szans na przełamanie. Zdobyła 34 z 46 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Kolejną rywalkę Francuzka pozna we wtorek. Będzie nią Martyna Kubka lub Włoszka Elisabetta Cocciaretto.

Viktorija Golubić (WTA 103) zwyciężyła 6:4, 5:7, 6:3 Arianne Hartono (WTA 169). Szwajcarka nie zakończyła meczu w dwóch setach, choć prowadziła 6:4, 4:1. Miała też trzy piłki meczowe przy 6:4, 5:4. Holenderka doprowadziła do trzeciej partii. W niej uzyskała przełamanie i prowadziła 2:0. Golubić zdobyła sześć z siedmiu kolejnych gemów i awansowała dalej po dwóch godzinach i 33 minutach. W meczu miało miejsce 18 przełamań, z czego 10 dla Golubić. Hartono popełniła 12 podwójnych błędów.

Laura Pigossi (WTA 113) pokonała 6:2, 6:4 Warwarę Graczewą (WTA 62). Brazylijka prowadziła 6:2, 5:1, by stracić trzy gemy z rzędu. Zmarnowała trzy piłki meczowe, ale przy 6:2, 5:4 czwartą wykorzystała. W ciągu godziny i 58 minut Pigossi odparła siedem z dziewięciu break pointów i zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu okazji.

Katerina Siniakova (WTA 86) wróciła z 2:4 w drugim secie i wygrała 6:2, 6:4 z Jesiką Maleckovą (WTA 216). W trwającym dwie godziny i trzy minuty meczu wyżej notowana Czeszka zniwelowała osiem z 11 break pointów i zaliczyła sześć przełamań. Nadia Podoroska (WTA 211) w 70 minut rozbiła 6:1, 6:1 Alexandra Cadantu-Ignatik (WTA 154). Argentynka zdobyła 21 z 21 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

BNP Paribas Poland Open, Warszawa (Polska) WTA 250, kort ziemny, pula nagród 251,7 tys. dolarów poniedziałek, 25 lipca

I runda gry pojedynczej:

Caroline Garcia (Francja, 5) - Misaki Doi (Japonia) 7:5, 6:4 Laura Pigossi (Brazylia, LL) - Warwara Graczewa (9) 6:2, 6:4 Viktorija Golubić (Szwajcaria) - Arianne Hartono (Holandia, Q) 6:4, 5:7, 6:3 Katerina Siniakova (Czechy) - Jesika Maleckova (Czechy, Q) 6:2, 6:4 Nadia Podoroska (Argentyna) - Alexandra Cadantu-Ignatik (Rumunia, Q) 6:1, 6:1

Czy Caroline Garcia awansuje do ćwierćfinału turnieju w Warszawie?