Polki idą jak burza. Jest już półfinał

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa

Alicja Rosolska i Katarzyna Kawa w czwartek wygrały swoje drugie spotkanie w turnieju gry podwójnej w Warszawie. Polska para pokonała 7:6 (4), 6:2 Andreę Gamiz i Laurę Pigossi i awansowała do półfinału.

Turniej deblowy w Warszawie Alicja Rosolska rozpoczęła w parze z Katarzyną Kawą, miało to związek z kontuzją Katarzyny Piter. Polski duet został rozstawiony z "dwójką".

Ich pierwsze spotkanie potrwało zaledwie 49 minut. Nuria Parrizas-Diaz i Arantxa Rus nie miały nic do powiedzenia w starciu z Polkami i ugrały zaledwie dwa gemy.

Już w czwartek Rosolska i Kawa rozegrały pojedynek o awans do półfinału. Ich rywalkami na korcie trzecim były Andrea Gamiz i Laura Pigossi. Tym razem polski duet potrzebował prawie półtorej godziny, aby odprawić z kwitkiem rywalki 7:6 (4), 6:2.

Przez dłuższy czas w premierowej odsłonie prowadziła wenezuelsko-brazylijska para, która przełamała rywalki w trzecim gemie meczu. Polkom udało się odrobić stratę, podczas gdy przeciwniczki serwowały po zwycięstwo w secie. O końcowym wyniku tej partii zadecydował tie-break, w którym lepsze okazały się Rosolska i Kawa.

Drugi set rozpoczął się od dominacji naszych tenisistek, które na start wygrały cztery gemy z rzędu. Później oba duety utrzymywały swoje podania, co działało na korzyść Polek. Rosolska i Kawa nie wykorzystały pierwszej piłki meczowej przy serwisie rywalek, ale szybko się poprawiły.

W ósmym gemie tego meczu Biało-Czerwone wypracowały sobie kolejne piłki meczowe, ostatecznie wykorzystując trzecią z nich.

Półfinałowe rywalki Rosolskiej i Kawy nie są jeszcze znane. O finał nasze tenisistki powalczą z parą Paula Kania-Choduń i Renata Voracova lub Natela Dżalamidze i Viktorija Golubić.

BNP Paribas Poland Open, Warszawa (Polska) WTA 250, kort ziemny, pula nagród 251,7 tys. dolarów czwartek, 28 lipca

Ćwierćfinał gry podwójnej:

Katarzyna Kawa (Polska, 2) / Alicja Rosolska (Polska, 2) - Andrea Gamiz (Wenezuela) / Laura Pigossi (Brazyila) 7:6 (4), 6:2

Przeczytaj także: Ojciec Igi Świątek martwi się o córkę. "Niech skończy sezon bez kontuzji" Amerykanie na plus w Atlancie. Wycofała się turniejowa "jedynka" ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Miss Euro 2012 zmieniła wygląd. Nie poznasz jej!

Czy Alicja Rosolska i Katarzyna Kawa wygrają turniej w Warszawie?