Iga Świątek podtrzymuje serię na glinie. Polka zbliża się do Venus Williams

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Iga Świątek
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Iga Świątek
zdjęcie autora artykułu

Iga Świątek pokonała w drugiej rundzie turnieju WTA 250 w Warszawie Gabrielę Lee 6:3, 6:2. Polka wygrała 18. spotkanie z rzędu na nawierzchni ziemnej.

Pokonanie na inauguracje turnieju w Warszawie Magdaleny Fręch dało Idze Świątek awans na piąte miejsce pod względem serii wygranych spotkań z rzędu na nawierzchni ziemnej od 2000 roku.

W czwartek Polka rozprawiła się z Gabrielą Lee 6:3, 6:2 i wygrała 18. spotkanie z rzędu na glinie. Co prawda powiększenie serii nie przyniosło jej awansu w tym zestawieniu, ale zbliżyła się się do Venus Williams. Amerykanka zajmuje czwarte miejsce, dzięki wygraniu 19. meczy na tej nawierzchni.

Już w piątek liderka rankingu będzie mogła wyrównać serię starszej z sióstr Williams. Aby tak się stało, musi pokonać Francuzkę Caroline Garcię.

Jeżeli Świątek wygra cały turniej w Warszawie, to wyrówna liczbę zwycięstw z rzędu Marii Szarapowej (21). To dałoby jej awans w tej klasyfikacji na trzecie miejsce. W tym zestawieniu prowadzi Serena Williams (28), a za jej plecami plasuje się Justine Henin (27).

Przeczytaj także: Zrobiła to! Co za osiągnięcie Świątek Polki idą jak burza. Jest już półfinał

Źródło artykułu: