Włoszka powstała z kolan. Ukrainka lepsza od pogromczyni Polek

Włoszka Jasmine Paolini podniosła się po wysoko przegranym pierwszym secie i odprawiła Szwajcarkę Viktoriję Golubić. W grze o tytuł w Warszawie (WTA 250) pozostaje Ukrainka Kateryna Baindl, która wyeliminowała Chorwatkę Petrę Martić.

Jasmine Paolini PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Jasmine Paolini
W piątek zostały wyłonione półfinalistki turnieju w Warszawie. Jasmine Paolini (WTA 58) zwyciężyła 1:6, 6:2, 6:2 Viktoriję Golubić (WTA 103). W trwającym godzinę i 56 minut meczu Włoszka oddała podanie pięć razy, a sama wykorzystała sześć z ośmiu break pointów. Pozostaje w grze o drugi singlowy tytuł w WTA Tour. W ubiegłym roku triumfowała w Portorożu.

Petra Martić (WTA 56) w poprzednich rundach wyeliminowała dwie Polki, Weronikę Falkowską i Maję Chwalińską. W ćwierćfinale została zatrzymana. Chorwatka roztrwoniła prowadzenie 6:1, 2:0 i przegrała 6:1, 3:6, 4:6 z Kateryną Baindl (WTA 190). W trzecim secie Martić z 1:4 wyrównała na 4:4, ale dwa kolejne gemy padły łupem Ukrainki.

W trwającym dwie godziny i pięć minut meczu Martić zaserwowała dziewięć asów. Obie tenisistki zaliczyły po sześć przełamań. Baindl zdobyła o osiem punktów więcej (84-76) i osiągnęła pierwszy półfinał w WTA Tour od ubiegłorocznego turnieju w Gdyni. Ukrainka przegrała z Czeszką Jesiką Maleckovą, ale do głównej drabinki weszła jako "szczęśliwa przegrana". W I rundzie wyeliminowała Marynę Zaniewską, która broniła tytułu.

Ana Bogdan (WTA 108) w 66 minut rozbiła 6:1, 6:1 Laurę Pigossi (WTA 113). Rumunka zniwelowała cztery z pięciu break pointów i spożytkowała sześć z ośmiu szans na przełamanie. Zdobyła 52 z 79 rozegranych punktów (65,8 proc.).

W sobotę w półfinale Paolini zmierzy się z Caroline Garcię, z którą przegrała oba dotychczasowe mecze. Francuzka była górą w US Open 2020 oraz w tym miesiącu w Lozannie, za każdym razem w I rundzie. Baindl zagra z Bogdan, z którą ma bilans spotkań 2-1. Ukrainka odniosła dwa zwycięstwa w zeszłym roku w Budapeszcie i Linzu. Rumunka z wygranej cieszyła się sześć lat temu na Majorce.

BNP Paribas Poland Open, Warszawa (Polska)