Udana inauguracja turnieju w wykonaniu Huberta Hurkacza i Jana Zielińskiego

Hubert Hurkacz i Jan Zieliński udanie zainaugurowali deblowy turniej ATP Masters 1000 rozgrywany w Montrealu. Polski duet pokonał rozstawionych z "szóstką" Tima Puetza i Michaela Venusa 6:3, 7:6 (4).

Jakub Fordon
Hubert Hurkacz Materiały prasowe / ATP / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz miał wystąpić w deblowym turnieju ATP Masters 1000 w Montrealu wraz z Johnem Isnerem. Tenisista z USA zdecydował się jednak na wycofanie z rywalizacji zarówno w grze podwójnej, jak i pojedynczej. Wrocławianin szybko jednak znalazł zastępstwo i przystąpił do gry wspólnie z Janem Zielińskim. Polska para w 2021 roku wygrała razem halową imprezę ATP 250 w Metz.

W pierwszej rundzie duet z Polski nie miał łatwego zadania. Po przeciwnej stronie siatki stanęli rozstawieni z "szóstką" Tim Puetz i Michael Venus. Mimo, że Biało-Czerwoni nie byli faworytami, to udało im się zwyciężyć w dwóch setach 6:3, 7:6 (4).

Pierwszy set od początku przebiegał pod dyktando Hurkacza i Zielińskiego, którzy szybko przełamali rywali i objęli prowadzenie 3:0. W czwartym gemie meczu niemiecko-nowozelandzki duet po raz pierwszy utrzymał swoje podanie, ale nie powtórzył tego przy kolejnym własnym serwisie, w efekcie czego przegrywał już 1:5.

Polacy serwowali na zwycięstwo w secie, ale po raz pierwszy w tym spotkaniu dali się przełamać, w dodatku nie zdobywając żadnego punktu. Przy ich następnym gemie serwisowym znów było gorąco. Hurkacz i Zieliński nie wykorzystali pierwszej piłki setowej przy 40:30, przez co rywale wypracowali szansę na powrót do gry. Ostatecznie Biało-Czerwoni nie zmarnowali kolejnej okazji i objęli prowadzenie w meczu.

Druga partia zaczęła się lepiej dla Puetza i Venusa, którzy przełamali rywali w szóstym gemie. Szybko jednak stratę odrobili Polacy. Następnie obie pary konsekwentnie utrzymywały swoje podania, dlatego o końcowym losie tego seta zadecydował tie-break.

W nim po wyrównanej walce polska para przełamała na 5:4, a w kolejnych dwóch akcjach to ona serwowała. Hurkacz i Zieliński wykorzystali to w 100 procentach, wygrywając oba punkty przy swoim podaniu i zapewniając sobie zwycięstwo w meczu.

Polacy muszą teraz czekać na rywali. Wyłoni ich starcie Karena Chaczanowa i Denisa Shapovalova z Rohanem Bopanną i Matwe Middelkoopem. Mecz ten zaplanowano na wtorek.

National Bank Open, Montreal (Kanada)
ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 6,573 mln dolarów
poniedziałek, 8 sierpnia

I runda gry podwójnej:

Hubert Hurkacz / Jan Zieliński (Polska) - Tim Puetz (Niemcy, 6) / Michael Venus (Nowa Zelandia, 6) 6:3, 7:6 (4)