Rewanż za Rolanda Garrosa. Polka zakończyła występ w Toronto

Alicja Rosolska i partnerująca jej Erin Routliffe przystąpiły we wtorek do rywalizacji w zawodach WTA 1000 na kortach twardych w Toronto. Polsko-nowozelandzka para nie zaliczy tego występu do udanych.

Rafał Smoliński
Alicja Rosolska WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Alicja Rosolska
Doświadczona Alicja Rosolska po finale osiągniętym w Warszawie razem z Katarzyną Kawą powróciła do współpracy z Erin Routliffe. W Toronto ich przeciwniczkami w I rundzie były Nicole Melichar-Martinez i Ellen Perez. Po 79 minutach amerykańsko-australijska para wzięła rewanż za porażkę doznaną w czerwcu na kortach Rolanda Garrosa i zwyciężyła 7:6(1), 6:1.

Pierwszy set był bardzo wyrównany i mógł się potoczyć różnie. Rosolska i Routliffe uzyskały nawet przełamanie na 6:5, lecz rywalki natychmiast odrobiły stratę. Decydujący tie break okazał się popisem Melichar-Martinez i Perez, które oddały warszawiance i jej partnerce zaledwie punkt.

Druga odsłona toczyła się już w pełni pod dyktando amerykańsko-australijskiej pary. Przełamania wywalczone w pierwszym i trzecim gemie ustawiły przebieg seta. Melichar-Martinez i Perez mogły w nim nawet zwyciężyć do zera, lecz Rosolska i Routliffe z trudem wygrały piątego gema. Po zmianie stron doszło jeszcze do trzeciego przełamania, które zamknęło mecz.

Rosolska (jako jedyna z Biało-Czerwonych zgłosiła się do debla) i Routliffe zakończyły występ w zawodach National Bank Open 2022 już na I rundzie. Otrzymają za to czek na sumę 7600 dolarów do podziału. Teraz Polka i Nowozelandka udadzą się do Cincinnati, gdzie odbędzie się kolejna impreza rangi WTA 1000.

Zwycięskie Melichar-Martinez i Perez zameldowały się w 1/8 finału turnieju debla zawodów w Toronto. Ich przeciwniczkami na tym etapie będą rozstawione z siódmym numerem Brazylijka Beatriz Haddad Maia i Czeszka Barbora Krejcikova.

National Bank Open, Toronto (Kanada)
WTA 1000, kort twardy, pula nagród 2,697 mln dolarów
wtorek, 9 sierpnia

I runda gry podwójnej:

Nicole Melichar-Martinez (USA) / Ellen Perez (Australia) - Alicja Rosolska (Polska) / Erin Routliffe (Nowa Zelandia) 7:6(1), 6:1