"Jest coraz lepiej'. Popisowa akcja Hurkacza [WIDEO]

Hubert Hurkacz poradził sobie z Nickiem Kyrgiosem w Kanadzie. Kibice zachwycają się akcją polskiego tenisisty, który ostatecznie wygrał 7:6(4), 6:7(5), 6:1.

RS
akcja Hurkacza Twitter / ATP Tour / Na zdjęciu: akcja Hurkacza
Piątkowe spotkanie zapowiadało się naprawdę interesująco. W ćwierćfinale turnieju rangi ATP Masters 1000 Hubert Hurkacz mierzył się z Nickiem Kyrgiosem. Sympatycy tenisa nie mogli narzekać na brak emocji na korcie twardym w Montrealu. Zawodnicy nie zawiedli ich oczekiwań.

Hurkacz kilkukrotnie pokazał swoje umiejętności. W pierwszym secie kibice byli świadkami wyjątkowo długiej wymiany. Kyrgios próbował odpierać kolejne ataki 25-latka, ale ten wyszedł z tego obronną ręką. Po wszystkim tenisista pochodzący z Antypodów miał nietęgą minę.

Na trybunach podniosła się wrzawa. Reprezentant Polski zachwycił kanadyjskich kibiców, wygrywając seta po 39 minutach. "Po prostu jest coraz lepiej" - skomentował oficjalny profil ATP Tour w mediach społecznościowych.

Wrocławianin stawił czoła Australijczykowi. Pojedynek zakończył się zwycięstwem "Hubiego" 7:6(4), 6:7(5), 6:1. W półfinale polski tenisista zmierzy się z wygranym pary Felix Auger-Aliassime - Casper Ruud.

Hubert Hurkacz ma szanse na triumf w Montrealu. W puli nagród jest łącznie 5,926 mln dolarów.

Tenisowy ekspres w Montrealu. Hurkacz znalazł patent na Kyrgiosa!