Rozczarowujący powrót Rafaela Nadala. Nick Kyrgios nie podbije Cincinnati

Powracający do tenisa po półtoramiesięcznej przerwie Rafael Nadal w trzech setach przegrał z Borną Coriciem w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati. Odpadł również Nick Kyrgios.

Marcin Motyka
Rafael Nadal Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Rafael Nadal
Z powodu kontuzji mięśni brzucha, jaką odniósł podczas ćwierćfinału Wimbledonu, Rafael Nadal pauzował przez 1,5 miesiąca. W środę Hiszpan ponownie pojawił się w rozgrywkach. Nie był to jednak triumfalny powrót. W II rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati (w I rundzie miał wolny los) tenisista z Majorki niespodziewanie przegrał 6:7(9), 6:4, 3:6 z Borną Coriciem.

Dla Nadala był to zarazem pierwszy występ w Western & Southern Open od 2017 roku. W przeszłości ponosił w tym turnieju wiele zaskakujących porażek. W środę wspomnienia z tamtych przegranych powróciły, zwłaszcza w koszmarnym dla Hiszpana tie breaku pierwszej partii, w którym przy prowadzeniu 6-5 zepsuł łatwego drajwa, po czym nie wykorzystał drugiego setbola, a przy 9-10 i piłce setowej dla Coricia popełnił podwójny błąd serwisowy.

W drugiej partii Nadal uchwycił lepszy rytm, skuteczniej też returnował, dzięki czemu przełamał rywala i wygrał tę odsłonę 6:4. Ale w trzecim secie to Corić wykorzystał słabszy moment utytułowanego przeciwnika, wywalczył breaka na 4:2 i doprowadził mecz do szczęśliwego dla siebie zakończenia.

Tym samym Corić pokonał Nadala trzeci raz w ich piątej konfrontacji, w tym po raz drugi w Cincinnati (poprzednio w 2016 roku). W 1/8 finału Chorwat zmierzy się z kolejnym Hiszpanem, oznaczonym "15" Roberto Bautistą, który ograł kwalifikanta Marcosa Girona.

W II rundzie odpadł również Nick Kyrgios. Australijczyk w środę nie nawiązał do fenomenalnych występów z minionych tygodni i gładko (3:6, 2:6) przegrał z Taylorem Fritzem. Oznaczony numerem 11. Amerykanin o ćwierćfinał powalczy z zeszłorocznym finalistą, Andriejem Rublowem, turniejową "szóstką".

Rozstawiony z numerem czwartym Stefanos Tsitsipas ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem i w 70 minut wygrał 6:3, 6:4 z Filipem Krajinoviciem. W III rundzie Grek zagra z oznaczonym "13" Diego Schwartzmanem.

W amerykańskim meczu posiadacz dzikiej karty Sebastian Korda w trzech setach okazał się lepszy od Francesa Tiafoe'a. W 1/8 finału 21-latek z Brandenton zagra z kolejnym rodakiem, Johnem Isnerem, który w środę wyeliminował Huberta Hurkacza.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)