Andy Murray przegrał brytyjskie derby w Cincinnati. 19-latek sprawił sensację

W brytyjskim meczu II rundy rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati Andy Murray w trzech setach przegrał z Cameronem Norrie'em. 19-letni Ben Shelton sensacyjnie pokonał Caspera Ruuda, awansował też Jannik Sinner.

Marcin Motyka
Andy Murray Getty Images / Frey/TPN / Na zdjęciu: Andy Murray
W środę oczy sympatyków brytyjskiego tenisa były zwrócone w kierunku Cincinnati, gdzie w II rundzie turnieju ATP Masters 1000 zmierzyli się dwaj czołowi tenisiści tego kraju - Cameron Norrie i Andy Murray. Po ponad dwuipółgodzinnym interesującym spotkaniu wyżej notowany Norrie pokonał bardziej utytułowanego rodaka 3:6, 6:3, 6:4.

Rozstawiony z numerem dziewiątym Norrie w 1/8 finału zmierzy się z rewelacją imprezy, Benem Sheltonem. 19-letni Amerykanin, debiutant w turnieju rangi Masters 1000, w środę sprawił dużą niespodziankę i zaskakująco łatwo (6:3, 6:3) wygrał z oznaczonym "piątką" Casperem Ruudem, finalistą tegorocznego Rolanda Garrosa.

Bardzo pewne zwycięstwo w II rundzie odniósł również Felix Auger-Aliassime. Rozstawiony z numerem siódmym Kanadyjczyk w niespełna 80 minut ograł Alexa de Minaura, oddając Australijczykowi pięć gemów.

O awans do ćwierćfinału Auger-Aliassime zmierzy się z Jannikiem Sinnerem. Oznaczony numerem dziesiątym Włoch wyeliminował Miomira Kecmanovicia, który skreczował w drugim secie.

Z kolei od bardzo trudnej przeprawy rywalizację w Cincinnati rozpoczął ubiegłoroczny finalista, Andriej Rublow. Moskwianin, turniejowa "szóstka", potrzebował prawie dwóch i pół godzin spędzonych na korcie, aby wygrać 6:7(7), 7:6(3), 6:2 z Fabio Fogninim, "szczęśliwym przegranym" z eliminacji.

Najwyżej rozstawiony Danił Miedwiediew w III rundzie zmierzy się z Denisem Shapovalovem. Kanadyjczyk pokonał 3:6, 6:4, 6:3 Tommy'ego Paula, mimo że przegrywał już 3:6 i 1:4 ze stratą dwóch przełamań w drugim secie.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)
ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 6,280 mln dolarów
środa, 17 sierpnia

II runda gry pojedynczej:

Andriej Rublow (6) - Fabio Fognini (Włochy, LL) 6:7(7), 7:6(3), 6:2
Felix Auger-Aliassime (Kanada, 7) - Alex de Minaur (Australia) 6:3, 6:2
Cameron Norrie (Wielka Brytania, 9) - Andy Murray (Wielka Brytania) 3:6, 6:3, 6:4
Jannik Sinner (Włochy, 10) - Miomir Kecmanović (Serbia) 7:5, 3:1 i krecz
Denis Shapovalov (Kanada) - Tommy Paul (USA) 3:6, 6:4, 6:3
Ben Shelton (USA, WC) - Casper Ruud (Norwegia, 5) 6:3, 6:3

Środa w Kozerkach pod znakiem debla. Wspólny występ Jerzego Janowicza i Kamila Majchrzaka