Dobre otwarcie Magdaleny Fręch. Danka Kovinić nie ma szczęścia do Polek

W ostatnich pięciu meczach Danka Kovinić trzykrotnie zmierzyła się z polską tenisistką. Zła passa Czarnogórki trwa dalej. W pierwszej rundzie turnieju w Granby musiała uznać wyższość Magdaleny Fręch 6:7(3), 2:6.

Jakub Fordon
Magdalena Fręch Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Pod koniec maja Danka Kovinić musiała uznać wyższość Igi Świątek podczas Rolanda Garrosa. Następnie przeniosła się z nawierzchni ziemnej na trawiastą i spotkała się z Magdą Linette w Eastbourne. Kolejna Polka pokonała Czarnogórkę w dwóch setach.

w Granby Kovinić spotkała się z inną Biało-Czerwoną - Magdaleną Fręch. 24-latka podobnie jak jej rodaczki pokonała rywalkę 2:0. Polka triumfowała 7:6(3), 6:2 i w kolejnej rundzie może zmierzyć się z najwyżej rozstawioną tenisistką w turnieju.

Początek meczu był wręcz idealny dla Czarnogórki, która po przełamaniu wyszła na prowadzenie 3:0. Fręch jednak szybko zniwelowała stratę, ale w ósmym gemie meczu ponownie dała się przełamać. Polka pokazała charakter i nie dała przeciwniczce wypracować piłki setowej. Sama miała trzy okazje na odłamanie i wykorzystała ostatnią z nich.

Ostatecznie o końcowym wyniku seta zdecydował tie-break. W nim Kovinić ani razu nie przełamała rywalki. Fręch dokonała tego dwukrotnie, a następnie wykorzystała drugą piłkę setową i objęła prowadzenie w meczu.

Od początku drugiego seta Polka dominowała. Dwukrotnie udało jej się przełamać przeciwniczkę, dzięki czemu objęła prowadzenie 4:0. Czarnogórka walczyła i raz zdołała odłamać, ale na nic więcej nie było jej stać.

W ósmym gemie meczu Fręch wykorzystała piłkę meczową przy serwisie Kovinić i ostatecznie zwyciężyła w drugiej partii 6:2. Czarnogórka poniosła przez to piątą porażkę z rzędu. Ostatnie spotkanie zwyciężyła 26 maja, czyli prawie trzy miesiące temu.

Polka czeka już na rywalkę w kolejnej rundzie. Będzie nią najprawdopodobniej najwyżej rozstawiona Daria Kasatkina, jeżeli niespodzianki nie sprawi Greet Minnen.

Championnats Banque Nationale de Granby, Granby (Kanada)