Rumunka złamała opór Amerykanki z dziką kartą. W poniedziałek mecz Magdy Linette

Rumuńska tenisistka Irina-Camelia Begu nie miała łatwej przeprawy z Amerykanką Peyton Stearns w turnieju WTA 250 w Cleveland. Pierwszą rywalkę odprawiła Alaksandra Sasnowicz.

Irina-Camelia Begu Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Irina-Camelia Begu
Pierwszy dzień turnieju w Cleveland został zakłócony przez deszcz. Zakończone zostały tylko dwa mecze I rundy. Irina-Camelia Begu (WTA 34) pokonała 6:4, 6:3 Peyton Stearns (WTA 329). W pierwszym secie było jedno przełamanie, które Rumunka uzyskała na 4:3. W drugiej partii tenisistka z Bukaresztu od 0:2 zdobyła sześć z siedmiu kolejnych gemów.

W ciągu 84 minut Begu zaserwowała dziewięć asów i zdobyła 27 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z sześciu break pointów. Kolejną rywalką Rumunki będzie Sofia Kenin lub Dalayna Hewitt.

Alaksandra Sasnowicz (WTA 36) zwyciężyła 7:6(5), 6:1 Aleksandrę Krunić (WTA 97). W pierwszym secie Serbka nie wykorzystała prowadzenia 4:2. W trwającym 95 minut meczu Sasnowicz zamieniła na przełamanie cztery z ośmiu szans. W II rundzie zagra z Sara Sorribes (WTA 46) lub Camilą Osorio (WTA 71). Pierwszy set padł łupem Hiszpanki w tie breaku i spotkanie zostało przerwane.

Z powodu deszczu jeszcze jeden mecz nie został dokończony. W pierwszym secie Francuzka Alize Cornet (WTA 37) oddała dwa gemy Ukraince Dajanie Jastremskiej (WTA 86). Drugiej partii nie udało się rozpocząć.

Na poniedziałek zaplanowany został mecz Magdy Linette z Julią Putincewą. Polka i Kazaszka na kort mają wyjść o godz. 17:00 czasu polskiego.