Półfinalistka Wimbledonu szuka formy przed US Open. Awans Australijki

Niemiecka tenisistka Tatjana Maria ma za sobą pierwszy mecz w turnieju WTA 250 w Granby. Australijka Daria Saville rozprawiła się ze Słowaczką Anną Karoliną Schmiedlovą.

Tatjana Maria Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Tatjana Maria
Na przełomie czerwca i lipca Tatjana Maria (WTA 92) sensacyjnie doszła do półfinału Wimbledonu. Turnieje w Ameryce Północnej do tej pory nie były dla niej udane. W Waszyngtonie odpadła w I rundzie, a w Toronto nie przeszła kwalifikacji. Na ostatni sprawdzian przed US Open 35-letnia Niemka udała się do Granby. Na początek pokonała 7:5, 6:1 Nadia Podoroska (WTA 190).

W pierwszym secie Podoroska z 2:4 wyrównała na 4:4. Od 5:5 Maria zdobyła osiem z dziewięciu kolejnych gemów. W trwającym 91 minut meczu Niemka wywalczyła 26 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła cztery z sześciu break pointów i wykorzystała pięć z dziewięciu szans na przełamanie. W II rundzie zmierzy się z Węgierką Anną Bondar lub Kanadyjką Kaylą Cross.

Podoroska jest półfinalistką Rolanda Garrosa 2020. Z powodu zdrowotnych problemów Argentynka nie grała przez prawie 10 miesięcy. Pierwszy start w 2022 roku zanotowała pod koniec czerwca w kwalifikacjach do Wimbledonu.

Daria Saville (WTA 73) wygrała 6:3, 6:3 z Anną Karoliną Schmiedlovą (WTA 116). W drugim secie Australijka mogła przegrywać 0:3, ale wróciła z 0:2 i 30-40. W ciągu 92 minut zniwelowała osiem z 10 break pointów i zamieniła na przełamanie pięć z dziewięciu okazji.

Kolejną rywalką Saville będzie Katherine Sebov (WTA 307), która zwyciężyła 3:6, 6:4, 6:0 Xinyu Wang (WTA 79). Mecz trwał dwie godziny i dziewięć minut. Kanadyjka odparła 11 z 15 break pointów i zaliczyła sześć przełamań. Dla Sebov jest to druga wygrana z tenisistką z Top 100 rankingu. W 2017 roku w Midland była lepsza od Varvary Lepchenko, notowanej wtedy na 97. miejscu.

Harriet Dart (WTA 93) pokonała 6:4, 7:5 Marynę Zaniewską (WTA 98). W drugim secie Brytyjka wróciła ze stanu 2:4. W ciągu godziny i 46 minut zdobyła 28 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Raz została przełamana, a wykorzystała trzy z dziewięciu break pointów.

Championnats Banque Nationale de Granby, Granby (Kanada)