Tak Iga Świątek wyrównała historyczny wyczyn. Zobacz, jak Polka wygrała z Lauren Davis (wideo)

Iga Świątek w dwóch setach (6:3, 6:4) uporała się z Lauren Davis w 3. rundzie US Open. W ten sposób Polaka wyrównała swój najlepszy rezultat w amerykańskim wielkim szlemie. Prezentujemy skrót spotkania z Amerykanką. Nie było wcale tak łatwo.

Artur Babicz
Iga Świątek wygrywa z Lauren Davis YouTube / Iga Świątek wygrywa z Lauren Davis
Tuż przed US Open można było mieć mieszanie odczucia, co do występów Igi Świątek na amerykańskich kortach. Polka nie zachwycała w turniejach US Open Series, ale już podczas samego wielkiego szlema prezentuje się znakomicie.

W trzech spotkaniach Iga Świątek nie straciła nawet seta, a w tym czasie mierzyła się przecież z całkiem wymagającymi rywalkami. Wcześniej były to Jasmine Paolini oraz Sloane Stephens. Natomiast w nocy z soboty na niedzielę liderka rankingu WTA w dwóch setach uporała się z Lauren Davis.

Spotkanie z Amerykanką zakończyło się po dwóch setach. Trzeba jednak przyznać, że nie było to łatwe spotkanie dla Polki. Szczególnie w drugim secie Iga Świątek musiała grać pod presją, ponieważ Amerykanka była blisko wygrania tej partii. Mistrzyni Roland Garros jednak w odpowiednim momencie zareagowała i zdominowała rywalkę (więcej na ten temat TUTAJ).

Warto przypomnieć, że Iga Świątek dzięki wygranej z Lauren Davis wyrównała swój życiowy rekord w US Open. Do tej pory największym sukcesem Polki na kortach w Nowym Jorku był awans do 4. rundy. Teraz już ten wynik powtórzyła.