Pogromca Jerzego Janowicza zagra w ćwierćfinale w Szczecinie

Jan Choinski sprawił niespodziankę w meczu o awans do ćwierćfinału Pekao Szczecin Open i wyeliminował Chun-Hsin Tsenga. Z rywalizacji deblistów odpadli wszyscy reprezentanci Polski.

Jan Choinski na kortach w Szczecinie Materiały prasowe / Pekao Szczecin Open / Jan Choinski na kortach w Szczecinie
Jan Choinski urodził się w Niemczech, ma polskie korzenie, ale reprezentuje na kortach Wielką Brytanię. Ćwierćfinalista Pekao Szczecin Open przeszedł przez kwalifikacje, po czym w drodze do najlepszej ósemki odniósł zwycięstwa z Jerzym Janowiczem i rozstawionym z numerem trzecim Chun Hsin Tsengiem.

Konfrontacja z Azjatą była bardzo wyrównana, a na dodatek została przerwana opadami deszczu. Pierwsza i druga partia zakończyły się wynikiem 6:4, tyle że raz dla Choińskiego, a następnie dla jego przeciwnika. W decydującym secie rozegrano tie-breaka, a w nim rozstrzygający był dopiero punkt na 10:8.

Od zeszłotygodniowych eliminacji do czwartku trwało pasmo klęsk Polaków na szczecińskich kortach. Jako ostatni odpadli debliści. Karol Drzewiecki i Szymon Walków przegrali 5:7, 6:7 z rozstawionymi z numerem czwartym Dustinem Brownem oraz Andreą Vavassorim. Z kolei Mark Kasnikowski oraz Yann Wójcik zostali wyeliminowani przez turniejowe jedynki Luisa Davida Martineza i Cristiana Rodrigueza.

- Nasz mecz był bardzo dobry i emocjonujący. Fajnie grało się przy własnej publiczności. Nie wykorzystaliśmy naszych break pointów, przeżywaliśmy wzloty i upadki. W tie-breaku w drugim secie uciekły nam dwie piłki i stąd porażka - wspominał Drzewiecki.

II runda gry pojedynczej:

Jan Choinski (Wielka Brytania) - Chun Hsin Tseng (Tajwan, 3) 6:4, 4:6, 7:6(8)
Raul Brancaccio (Włochy) - Flavio Cobolli (Włochy) 6:4, 6:4
Federico Delbonis (Argentyna, 6) - Andrea Pellegrino (Włochy) 7:6 (3), 6:4
Dennis Novak (Austria, 7) - Mattia Bellucci (Włochy) 5:7, 6:4, 6:4

Ćwierćfinały gry podwójnej:

Dustin Brown (Niemcy, 4) / Andrea Vavassori (Włochy, 4) - Karol Drzewiecki (Polska) / Szymon Walków (Polska) 7:5, 7:6 (5)
Luis David Martinez (Wenezuela, 1) / Cristian Rodriguez (Kolumbia, 1) - Maks Kaśnikowski (Polska, WC) / Yann Wójcik (Polska, WC) 6:4, 6:1
Roman Jebavy (Czechy, 3) / Adam Pavlasek (Czechy, 3) - Manuel Guinard (Francja) / Johan Nikles (Szwajcaria) 6:3, 6:1
Ivan Sabanov (Serbia) / Matej Sabanov (Serbia) - Carlos Taberner (Hiszpania) / Thiago Agustin Tirante (Argentyna) 6:3, 6:2

Czy Jan Choinski awansuje do półfinału Pekao Szczecin Open?