Dreszczowiec w Rumunii. Zmienne szczęście Ukrainek

Mecz Dajany Jastremskiej z Tamarą Korpatsch dostarczył ogromnych emocji. Awans do kolejnej rundy turnieju WTA 250 w Kluż-Napoce wywalczyła Ukrainka po obronie dwóch piłek meczowych. Odpadła jej rodaczka Marta Kostiuk, która uległa Jasmine Paolini.

Dajana Jastremska Getty Images / Maddie Meyer / Na zdjęciu: Dajana Jastremska
W poniedziałek rozpoczęła się druga edycja turnieju w Kluż-Napoce. Mecz Dajany Jastremskiej (WTA 94) z Tamarą Korpatsch (WTA 98) okazał się niesamowitym dreszczowcem. Zwyciężyła Ukrainka 6:3, 4:6, 7:5. W trzecim secie wróciła ze stanu 2:5 i obroniła dwie piłki meczowe przy 4:5, 15-40. Spotkanie trwało dwie godziny i 17 minut.

Odpadła Marta Kostiuk (WTA 56), która przegrała 7:5, 3:6, 4:6 z Jasmine Paolini (WTA 78). W trzecim secie Ukrainka roztrwoniła prowadzenie 3:1. W trwającym godzinę i 56 minut meczu zaserwowała 10 asów, z czego pięć w pierwszej partii. Miało miejsce 13 przełamań, z których siedem uzyskała Włoszka. W II rundzie Paolini zmierzy się z Jastremską.

Jule Niemeier (WTA 74) pokonała 7:6(5), 6:2 Anę Bogdan (WTA 46). W trwającym godzinę i 56 minut meczu Niemka zdobyła 30 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z siedmiu break pointów. Kolejną rywalką ćwierćfinalistki tegorocznego Wimbledonu będzie Olga Danilović lub Kamilla Rachimowa.

Anna Bondar (WTA 62) wygrała 6:4, 6:2 z Eliną Awanesjan (WTA 129). W ciągu 74 minut Węgierka zamieniła na przełamanie pięć z ośmiu okazji. Anna Blinkowa (WTA 138) wróciła z 2:4 w drugim secie i zwyciężyła 6:1, 7:6(7) Anastazję Zacharową (WTA 183).

Ysaline Bonaventure (WTA 126) pokonała 7:5, 7:5 Warwarę Graczewą (WTA 103). W drugim secie Belgijka od 0:4 zdobyła siedem z ośmiu kolejnych gemów. W trwającym 97 minut meczu wykorzystała pięć z siedmiu break pointów.

Transylvania Open, Kluż-Napoka (Rumunia)

Dajana Jastremska (Ukraina) - Tamara Korpatsch (Niemcy, LL) 6:3, 4:6, 7:5
Anna Blinkowa (Q) - Anastazja Zacharowa (Q) 6:1, 7:6(7)
Ysaline Bonaventure (Belgia, Q) - Warwara Graczewa 7:5, 7:5

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Dajana Jastremska pokona Jasmine Paolini?