Chorwatka lepsza od byłej liderki rankingu. Wygrana Coco Gauff

Donna Vekić poszła za ciosem w turnieju WTA 500 w San Diego. Chorwacka tenisistka wyeliminowała Czeszkę Karolinę Pliskovą. Coco Gauff dokończyła spotkanie z Robin Montgomery.

Donna Vekić Getty Images / Chris Hyde / Na zdjęciu: Donna Vekić
W San Diego wyłonione zostały trzy ćwierćfinalistki. Jedną z nich została Donna Vekić (WTA 77). W I rundzie Chorwatka wyeliminowała Greczynkę Marię Sakkari. W 1/8 finału poszła za ciosem i pokonała 6:3, 6:2 Karolinę Pliskovą (WTA 22).

W ciągu 74 minut Vekić zgarnęła 21 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła cztery z sześciu break pointów i wykorzystała sześć z dziewięciu szans na przełamanie. Było to ósme spotkanie tych tenisistek. Wcześniej Chorwatka była górą tylko raz, w ich pierwszym meczu w kwalifikacjach do US Open 2012. Kolejną jej rywalką będzie Aryna Sabalenka lub Sloane Stephens.

Jessica Pegula (WTA 6) wróciła z 0:2 i wygrała 6:3, 6:1 z Coco Vandeweghe (WTA 143). W ciągu 69 minut wyżej notowana Amerykanka wywalczyła 21 z 27 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Zniwelowała trzy z czterech break pointów i zamieniła na przełamanie pięć z 13 okazji. W ćwierćfinale czeka ją starcie z Darią Kasatkiną lub Madison Keys.

Danielle Collins (WTA 19) pokonała 6:2, 6:4 Martinę Trevisan (WTA 31). W trwającym 87 minut meczu Amerykanka odparła dziewięć z 13 break pointów i spożytkowała siedem z 10 szans na przełamanie. Następną jej przeciwniczką będzie Paula Badosa lub Louisa Chirico.

Dokończono ostatni mecz I rundy, który dzień wcześniej został przerwany z powodu deszczu. Coco Gauff (WTA 8) wygrała 6:3, 6:3 z Robin Montgomery (WTA 294). W ciągu 83 minut finalistka tegorocznego Rolanda Garrosa odparła cztery z pięciu break pointów i zaliczyła cztery przełamania. Zdobyła 28 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu. W II rundzie Gauff spotka się z Biancą Andreescu.