Awans Niemki. Włoszka odprawiła kolejną Ukrainkę

Niemka Jule Niemeier ma za sobą drugi mecz w turnieju WTA 250 w Kluż-Napoce. Włoszka Jasmine Paolini rozprawiła się z Ukrainką Dajaną Jastremską.

Jasmine Paolini Getty Images / Flaviu Buboi / Na zdjęciu: Jasmine Paolini
W środę w Kluż-Napoce trzy tenisistki zameldowały się w ćwierćfinale. Jedną z nich jest Jule Niemeier (WTA 74), która pokonała 6:4, 6:4 Kamillę Rachimową (WTA 127). Mecz trwał godzinę i 43 minuty. Niemka zaserwowała 12 asów i zdobyła 32 z 43 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dziewięć z 11 break pointów i wykorzystała cztery z dziewięciu szans na przełamanie.

Kolejną rywalką ćwierćfinalistki tegorocznego Wimbledonu będzie Jasmine Paolini (WTA 78), która w 58 minut wygrała 6:4, 6:1 z Dajaną Jastremską (WTA 94). Włoszka wywalczyła 30 z 37 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Odparła trzy z czterech break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z 11 okazji. W poprzedniej rundzie Paolini wyeliminowała inną Ukrainkę, Martę Kostiuk.

Anna Bondar (WTA 62) pokonała 7:6(3), 6:4 z Harriet Dart (WTA 90). Węgierka wróciła ze stanu 3:5 w pierwszym secie. W ciągu godziny i 52 minut zniwelowała sześć z siedmiu break pointów i uzyskała dwa przełamania.

Po wycofaniu się Barbory Krejcikovej, na samej górze drabinki znalazła się Lucia Bronzetti (WTA 63). Włoszka odpadła w I rundzie po porażce 6:4, 2:6, 4:6 z Dalmą Galfi (WTA 89). Węgierka posłała siedem asów i zgarnęła 39 z 48 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Transylvania Open, Kluż-Napoka (Rumunia)