W Neapolu znów problemy. Tenisiści gospodarzy nie mieli szczęścia

Drugi dzień rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Neapolu nie był szczęśliwy reprezentantów gospodarzy. Z imprezy odpadli Lorenzo Sonego, który przegrał z Sebastianem Baezem, i Luca Nardi.

Marcin Motyka
Lorenzo Sonego Getty Images / Sarah Stier / Na zdjęciu: Lorenzo Sonego
Jak nie problemy związane ze stanem kortów i z obiektem, to z pogodą. Pierwsza edycja turnieju ATP w Neapolu nie przebiega zgodnie z życzeniem organizatorów i uczestników. We wtorek z powodu opadów deszczu odbyło się tylko trzy z siedmiu zaplanowanych spotkań.

Po rozegranych meczach miejscowi kibice nie mieli powodów do radości. Już w I rundzie odpadł Lorenzo Sonego, z którym lokalni fani wiązali duże nadzieje. Włoch jednak po ponad dwugodzinnym wyrównanym pojedynku przegrał 5:7, 6:7(3) z rozstawionym z numerem szóstym Sebastianem Baezem.

Tym samym 21-letni Baez przerwał serię 11. porażek z rzędu. Dla Argentyńczyka to pierwsza wygrana od 16 lipca, gdy w Bastad okazał się lepszy od Andrieja Rublowa.

Odpadł również Luca Nardi. Włoski posiadacz dzikiej karty w trzech setach przegrał przerwany w poniedziałek z powodu deszczu mecz z Corentinem Moutetem. Francuz w II rundzie zmierzy się z Miomirem Kecmanoviciem, turniejową "piątką".

Do 1/8 finału awansował jeszcze Roberto Carballes. Hiszpan ani razu nie dał się przełamać, sam uzyskał dwa breaki i pokonał 6:4, 6:4 kwalifikanta Nicolasa Jarry'ego. Jego kolejnym rywalem będzie oznaczony numerem drugim Matteo Berrettini.

Mecze Laslo Djere z Borną Gojo i Martona Fucsovicsa z Zhizhenem Zhangiem zostały przerwany i przełożone na środę. Z kolei Hugo Grenier i Fabio Fognini oraz Mackenzie McDonald i Francesco Passaro w ogóle nie pojawili się na korcie.