Jest mistrzyni turnieju w Guadalajarze. To jej największy tytuł

Jessica Pegula została triumfatorką turnieju WTA 1000 w Guadalajarze. W finale amerykańska tenisistka nie oddała seta Greczynce Marii Sakkari i wywalczyła największy tytuł w karierze.

Jessica Pegula Getty Images / Carlos Zepeda/Jam Media / Na zdjęciu: Jessica Pegula
W ubiegłym roku w Guadalajarze najlepsze tenisistki rywalizowały w WTA Finals. Tym razem odbył się tutaj ostatni w sezonie turniej WTA 1000. W niedzielę wyłoniona została mistrzyni. Maria Sakkari (WTA 6) tego dnia wychodziła na kort dwa razy. Najpierw dokończyła półfinał z Marie Bouzkovą (WTA 38), przerwany w sobotę po pierwszym secie z powodu deszczu. Ostatecznie Greczynka pokonała Czeszkę 7:5, 6:4.

W finale Jessica Pegula (WTA 5) wygrała 6:2, 6:3 z Sakkari. W pierwszym secie Amerykanka od 1:2 zdobyła pięć gemów z rzędu. W drugiej partii miały miejsce cztery przełamania, z których trzy uzyskała tenisistka z Buffalo. Pegula poprawiła na 2-3 bilans spotkań z Greczynką.

W ciągu 70 minut Pegula zdobyła 19 z 24 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa z trzech break pointów i wykorzystała pięć z ośmiu szans na przełamanie. Było to jej trzecie starcie z Sakkari w tym roku. Amerykanka odniosła zwycięstwo w Australian Open. W Dosze z wygranej cieszyła się Greczynka.

Sakkari ma teraz bilans finałów w WTA Tour 1-6. Jedyny tytuł zdobyła w 2019 roku w Rabacie. Był to jej czwarty finał w sezonie. W Petersburgu przegrała z Estonką Anett Kontaveit po trzysetowej bitwie. W Indian Wells urwała pięć gemów Idze Świątek. W Parmie Greczynka uległa Egipcjance Mayar Sherif.

Dla Peguli był to drugi finał rangi WTA 1000. W maju tego roku w Madrycie przegrała z Tunezyjką Ons Jabeur. W Guadalajarze wywalczyła największy tytuł w karierze, a w sumie drugi singlowy w głównym cyklu. W 2019 triumfowała w Waszyngtonie. Bilans finałów Amerykanki to teraz 2-3.

Pegula po drodze odprawiła cztery wielkoszlemowe mistrzynie. W II rundzie obroniła trzy piłki meczowe i wyeliminowała Kazaszkę Jelenę Rybakinę. Później pokonała Kanadyjkę Biancę Andreescu, Amerykankę Sloane Stephens i Wiktorie Azarenkę.

Sakkari i Pegula wystąpią jeszcze w WTA Finals. W Fort Worth w kończącej sezon imprezie wystąpi po osiem najlepszych singlistek i deblowych par. Amerykanka zagra w obu konkurencjach. W grze podwójnej jej partnerką będzie Coco Gauff. Turniej odbędzie się od 31 października do 7 listopada.

Guadalajara Open Akron, Guadalajara (Meksyk)

finał gry podwójnej:

Storm Sanders (Australia) / Luisa Stefani (Brazylia) - Anna Danilina (Kazachstan) / Beatriz Haddad Maia (Brazylia) 7:6(4), 6:7(2), 10-8

Czy w 2023 roku Jessica Pegula wygra wielkoszlemowy turniej?