Najwyżej rozstawieni wkroczyli do gry w Wiedniu. Odpadł konkurent Huberta Hurkacza

Danił Miedwiediew i Stefanos Tsitsipas, dwaj najwyżej rozstawieni uczestnicy rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 500 w Wiedniu, bez straty seta wygrali środowe mecze I rundy. Odpadł walczący o awans do ATP Finals Taylor Fritz.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew PAP/EPA / ANDY RAIN / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Dopiero w trzecim dniu turnieju ATP w Wiedniu do akcji wkroczył faworyt, najwyżej rozstawiony Danił Miedwiediew. Moskwianin musiał długo czekać na występ, ale gdy już wyszedł na kort, zaprezentował się ze świetnej strony i w meczu I rundy pewnie pokonał w godzinę 6:2, 6:2 Nikołoza Basilaszwilego.

Miedwiediew w środę dominował w każdym elemencie. Doskonale serwował (posłał dziesięć asów, przy własnym podaniu zdobył 32 z 41 rozegranych punktów i ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem), skutecznie grał z linii końcowej (16 zagrań kończących i siedem niewymuszonych błędów) oraz miał cztery break pointy i wszystkie wykorzystał. W II rundzie 26-latek z Moskwy zmierzy się z idolem miejscowej publiczności, Dominikiem Thiemem.

Bez straty seta do 1/8 finału awansował również Stefanos Tsitsipas. Oznaczony numerem drugim Grek wygrał 7:6(2), 6:2 z Dennisem Novakiem, posiadaczem dzikiej karty. - Trochę zajęło mi przystosowanie się do warunków. Ale w drugim secie spisałem się naprawdę dobrze - mówił, cytowany przez atptour.com, 24-latek z Aten, który w II rundzie zagra z Borną Coriciem.

Rozstawiony z numerem szóstym Jannik Sinner nie oddał podania, sam wywalczył trzy breaki i ograł 6:3, 6:2 Cristiana Garina. Kolejnym rywalem Włocha będzie Francisco Cerundolo. Do II rundy awansował też Marcos Giron. Amerykanin wyeliminował Tallona Griekspoora i jego następnym przeciwnikiem będzie Cameron Norrie, turniejowa "siódemka".

W środę odbyły się też mecze 1/8 finału. Odpadł jeden z konkurentów Huberta Hurkacza w walce o ATP Finals, Taylor Fritz. Oznaczony "czwórką" Amerykanin przegrał 1:6, 6:4, 3:6 z Denisem Shapovalovem. Kanadyjczyk w ćwierćfinale zmierzy się z Danielem Evansem. Brytyjczyk okazał się lepszy od Karena Chaczanowa.