Co za uczta! Kolejny dreszczowiec Daniła Miedwiediewa w ATP Finals

Danił Miedwiediew funduje niesamowite batalie w ATP Finals 2022 w Turynie. Kolejny jego mecz został rozstrzygnięty w tie breaku trzeciego seta, tym razem z Serbem Novakiem Djokoviciem.

Novak Djoković PAP/EPA / Alessandro Di Marco / Na zdjęciu: Novak Djoković
Piątek w Turynie jest ostatnim dniem fazy grupowej ATP Finals. Danił Miedwiediew nie miał już szans na awans, ale kolejny jego mecz dostarczył ogromnych emocji. Mistrz US Open 2021 przegrał 3:6, 7:6(5), 6:7(2) z Novakiem Djokoviciem.

W pierwszym secie miało miejsce jedno przełamanie, które Djoković uzyskał na 5:3. W drugim Miedwiediew zmarnował trzy piłki setowe przy 5:4, ale tie break padł jego łupem. Przed rozpoczęciem trzeciej partii Serb usiadł na krzesełku i wyglądał na kompletnie wyczerpanego. Można się było zastanawiać, czy nie skreczuje.

Djoković pokazał jednak ogromny hart ducha. W decydującym secie znalazł się w opałach, gdy oddał podanie przy 4:4. Natychmiast odrobił stratę, a tie break należał już zdecydowanie do byłego lidera rankingu.

Miedwiediew zakończył turniej z bilansem meczów 0-3. Każde jego spotkanie zostało rozstrzygnięte w tie breaku trzeciego seta. W poprzednich dniach przegrał z Andriejem Rublowem i Stefanosem Tsitsipasem.

W ubiegłym roku ci tenisiści dwa razy spotkali się w wielkoszlemowym finale. W Australian Open wygrał Djoković 7:5, 6:2, 6:2. W US Open zwyciężył Miedwiediew 6:4, 6:4, 6:4 i wywalczył pierwszy tytuł w zawodach najwyższej rangi. Serb odniósł 21 triumfów w takich imprezach. W tym roku wygrał Wimbledon.

Obaj zawodnicy triumfowali w ATP Finals. Miedwiediew tytuł zdobył w 2020, a w 2021 osiągnął finał. Tym razem po raz drugi odpadł po fazie grupowej. W 2019 roku, gdy debiutował w turnieju, również nie wygrał meczu. Djoković pozostaje w grze o szósty triumf w imprezie (2008, 2012, 2013, 2014, 2015).

Djoković zakończył fazę grupową bez porażki. Stracił pierwszy set w turnieju. W sobotę w półfinale Serb zmierzy się z Taylorem Fritzem.