Iga Świątek gra z WOŚP. "Przygotowałam coś wyjątkowego"

Iga Świątek jest obecnie najlepszą tenisistką świata, ale także człowiekiem o wielkim sercu, który chce pomagać innym. Liderka rankingu WTA znów wesprze Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Iga Świątek WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Iga Świątek
Iga Świątek regularnie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Dwa lata temu rakieta, którą wygrała Rolanda Garrosa 2020, została wylicytowana za sumę 131 300 zł. Wynik ten został poprawiony w kolejnym roku. Tym razem za kwotę 189 100 zł sprzedana została rakietą, którą Polka triumfowała w sezonie 2021 w Rzymie. Ponadto Świątek zgodziła się spotkać ze zwycięzcą aukcji.

Co tym razem zdecydowała się przeznaczyć Świątek na aukcję WOŚP? Odpowiedzi udzieliła w swoich mediach społecznościowych. Jednego można się spodziewać, zwycięzca aukcji na pewno będzie mógł się poczuć wyjątkowo.

"Przedświątecznych dobrych akcji ciąg dalszy… Po tym intensywnym sezonie przygotowałam coś wyjątkowego na aukcję dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W zeszłym roku był to trening ze mną, który odbył się w Warszawie w listopadzie (pozdrowienia dla Niny i jej taty!). W przyszłym roku ze zwycięzcami aukcji spotkam się w… Paryżu. Na aukcję wystawiam podwójne zaproszenie na mój mecz pierwszej rundy w Roland Garros, osobiste spotkanie ze mną w kuluarach po meczu, a także wstęp na wszystkie mecze odbywające się tego dnia na obiekcie.

Mój mecz będzie można obejrzeć z bardzo dobrych miejsc w boksach przeznaczonych dla gości zawodników i z dostępem do strefy VIP. Poza doświadczeniem, które mam nadzieję, że będzie czymś ekstra, przekażę zwycięzcy moją rakietę z autografem, którą wygrałam w tym roku dwa wielkie szlemy - Roland Garros właśnie i US Open. Zapraszam do licytacji, bo cel jest ważny" - poinformowała Świątek.

Link do aukcji Świątek jest dostępny tutaj. Do końca licytacji pozostało jeszcze 40 dni, ale cena już robi wrażenie. Na godz. 11:00 dnia 22 grudnia wynosi ona 40 299 zł. Podczas 31. finału WOŚP zbiera pieniądze na walkę z sepsą.

Czytaj także:
Iga Świątek zbliża się do kolejnej legendy
Hubert Hurkacz w elicie

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: 10 lat temu była królową Euro! Przypomniała się kibicom
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×