Faza grupowa United Cup zakończona. Wiemy, kto oprócz Polski powalczy o półfinał

W United Cup dobiegła końca faza grupowa. Do kolejnej fazy, oprócz Polski awansowały drużyny USA i Grecji. O półfinał walczyć nie będzie Hiszpania, która przegrała drugi mecz.

Hubert Hurkacz PAP/EPA / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
W trzech miastach Australii odbywa się pierwsza edycja United Cup. W Brisbane rywalizuje Polska, która pokonała Szwajcarię i zapewniła sobie awans do kolejnej fazy. We wtorek bohaterami zostali Hubert Hurkacz (wygrał ze Stanem Wawrinką) i Magda Linette (zwyciężyła Jil Teichmann po maratonie).

Włochy rozbiły 5-0 Norwegię. Casper Ruud nie przedłużył szans swojej drużyny i przegrał 4:6, 4:6 z Matteo Berrettinim. Później Lucia Bronzetti nie oddała seta Ulrikke Eikeri. Ekipa z Półwyspu Apenińskiego będzie rywalem Polski w finale miast.

Reprezentacja USA w pięciu pojedynkach oddała tylko jeden set Niemcom, a stało się to w mikście. Wcześniej Jessica Pegula pokonała 6:3, 6:2 Laurę Siegemund. Frances Tiafoe wygrał 7:5, 6:4 z Oscarem Otte. Grecja zwyciężyła 4:1 Belgię. We wtorek punkty na wagę awansu zdobyli Maria Sakkari i 18-letni Stefanos Sakellaridis. Dla klasyfikowanego na 803. miejscu w rankingu nastolatka był to debiut w głównym cyklu. Pokonał 5:7, 6:1, 6:3 Zizou Bergsa (ATP 129).

Mikst zadecydował o losach meczu Hiszpania - Australia. Ekipie gospodarzy zwycięstwo zapewnili Samantha Stosur i John Peers, którzy pokonali 6:2, 6:3 Jessicę Bouzas Maneiro i Davida Vegę Hernandeza. Obie drużyny pożegnały się z turniejem. Szczególnym rozczarowaniem jest odpadnięcie Hiszpanii, w której zawiódł Rafael Nadal.

Chorwacja rozprawiła się z Francją. Losy meczu rozstrzygnął Borna Gojo, który zwyciężył 7:6(5), 3:6, 7:6(5) Adriana Mannarino. W trzecim secie Chorwat wrócił ze stanu 3:5. Zmarnował pięć piłek meczowych, trzy w 12. gemie i dwie w tie break, ale przy szóstej zakończył spotkanie.

W środę w finale miast Polska zagra z Włochami (Brisbane), Grecja zmierzy się z Chorwacją (Perth), a USA czeka starcie z Wielką Brytanią (Sydney). Zwycięzcy tych meczów awansują do półfinału United Cup. Spośród przegranych drużyna z najlepszym bilansem spotkań zostanie czwartym półfinalistą. Półfinały i wielki finał odbędą się w Sydney.

3. kolejka fazy grupowej United Cup:

Polska - Szwajcaria 3:2
Iga Świątek - Belinda Bencić 6:3, 7:6(3)

Frances Tiafoe - Oscar Otte 7:5, 6:4
Jessica Pegula / Frances Tiafoe - Laura Siegemund / Daniel Altmaier 6:7(5), 6:4, 10-7

Włochy - Norwegia 5:0
Martina Trevisan - Malene Helgo 7:5, 3:6, 6:4
Lorenzo Musetti - Viktor Durasović 7:6(7), 6:3
Matteo Berrettini - Casper Ruud 6:4, 6:4
Lucia Bronzetti - Ulrikke Eikeri 6:2, 7:5
Camilla Rosatello / Lorenzo Musetti - Ulrikke Eikeri / Viktor Durasović 7:6(6), 6:2

Albert Ramos - Jason Kubler 3:6, 6:4, 3:6
Jessica Bouzas Maneiro / David Vega Hernandez - Samantha Stosur / John Peers 2:6, 3:6

Francja - Chorwacja 2:3
Alize Cornet - Donna Vekić 4:6, 3:6
Arthur Rinderknech - Borna Corić 6:7(1), 6:7(2)
Caroline Garcia - Petra Martić 7:6(9), 6:4
Adrian Mannarino - Borna Gojo 6:7(5), 6:3, 6:7(5)
Jessika Ponchet / Edouard Roger-Vasselin - Petra Marcinko / Matija Pecotić 6:4, 6:4

Hubert Hurkacz zatrzymał wielkiego mistrza!
Włochy, czyli potęga w naszym zasięgu. Magda Linette znów może zostać bohaterką

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)