Legenda odpadła po dreszczowcu. Coco Gauff górą w starciu Amerykanek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Phil Walter / Na zdjęciu: Venus Williams
Getty Images / Phil Walter / Na zdjęciu: Venus Williams

Venus Williams roztrwoniła prowadzenie 5:3 w trzecim secie i zakończyła występ w turnieju WTA 250 w Auckland. Coco Gauff rozprawiła się z Sofią Kenin w starciu Amerykanek.

W Auckland wciąż panują fatalne warunki do gry w tenisa na otwartym obiekcie. Z powodu deszczu w czwartek II runda prawie w całości została rozegrana w hali. Występ w turnieju zakończyła Venus Williams (WTA 1003). Amerykanka prowadziła 5:3 w trzecim secie, ale przegrała 6:3, 2:6, 5:7 z Lin Zhu (WTA 84).

W trwającym dwie godziny i 23 minuty meczu obie tenisistki miały po 14 break pointów. Zhu sześć razy oddała podanie, a sama uzyskała osiem przełamań. Williams w 2015 roku zdobyła w Auckland tytuł. Amerykanka odniosła siedem wielkoszlemowych triumfów w singlu, pięć w Wimbledonie i dwa w US Open.

Kolejną rywalką Zhu będzie Coco Gauff (WTA 7), która pokonała 6:4, 6:4 Sofię Kenin (WTA 227). W ciągu 83 minut finalistka Rolanda Garrosa zaserwowała dziewięć asów. Obroniła sześć z siedmiu break pointów i uzyskała trzy przełamania. Kenin jest mistrzynią Australian Open 2020. Z powodu zdrowotnych problemów w ubiegłym sezonie opuściła wiele turniejów, w tym Roland Garros i Wimbledon.

Emma Raducanu (WTA 78) w pierwszym secie oddała tylko 10 punktów Viktorii Kuzmovej (WTA 134). W drugiej partii brytyjska mistrzyni US Open 2021 z 3:5 wyrównała na 5:5, ale straciła dwa kolejne gemy i skreczowała. Leylah Fernandez (WTA 40) w 45 minut rozbiła 6:0, 6:1 Julię Grabher (WTA 82). Kanadyjka wykorzystała pięć z 10 break pointów i nie dała rywalce żadnej szansy na przełamanie.

Ysaline Bonaventure (WTA 95) zwyciężyła 3:6, 6:3, 6:3 Rebeccę Marino (WTA 63). W ciągu 87 minut Kanadyjka zaserwowała 16 asów, z czego osiem w pierwszym secie. Uzyskała tylko dwa przełamania, a własne podanie oddała cztery razy. Rebeka Masarova (WTA 130) wygrała 6:1, 6:4 z Anną Blinkową (WTA 73). Hiszpanka posłała 10 asów i wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów.

ASB Classic, Auckland (Nowa Zelandia) WTA 250, kort twardy, pula nagród 259,3 tys. dolarów czwartek, 5 stycznia

II runda gry pojedynczej:

Coco Gauff (USA, 1) - Sofia Kenin (USA, WC) 6:4, 6:4 Leylah Fernandez (Kanada, 3) - Julia Grabher (Austria) 6:0, 6:1 Danka Kovinić (Czarnogóra, 7) - Lauren Davis (USA) 4:6, 6:3, 6:2 Ysaline Bonaventure (Belgia, Q) - Rebecca Marino (Kanada, 8) 3:6, 6:3, 6:3 Lin Zhu (Chiny) - Venus Williams (USA, WC) 3:6, 6:2, 7:5 Karolina Muchova (Czechy) - Elena-Gabriela Ruse (Rumunia, Q) 6:4, 6:1 Viktoria Kuzmova (Słowacja, Q) - Emma Raducanu (Wielka Brytania) 0:6, 7:5 i krecz Rebeka Masarova (Hiszpania, Q) - Anna Blinkowa 6:1, 6:4

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Coco Gauff awansuje do półfinału w Auckland?