Thriller czeskiej rewelacji z Wiktorią Azarenką. Trudna przeprawa Ons Jabeur

18-letnia Linda Noskova nie przestaje zadziwiać w Adelajdzie. Czeszka obroniła piłkę meczową i wyeliminowała Wiktorię Azarenkę. Tunezyjka Ons Jabeur nie miała łatwej przeprawy z Ukrainką Martą Kostiuk.

Linda Noskova Getty Images / Mark Brake / Na zdjęciu: Linda Noskova.
W Adelajdzie wyłonione zostały półfinalistki. Świetny turniej rozgrywa 18-letnia Linda Noskova (WTA 102). W I rundzie wyeliminowała Darię Kasatkinę i odniosła pierwsze zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. Następnie odprawiła Claire Liu. W ćwierćfinale Czeszka zwyciężyła 6:4, 6:7(3), 7:6(6) Wiktorię Azarenkę (WTA 26).

Noskova prowadziła 6:4, 4:2, ale Azarenka doprowadziła do trzeciego seta. W nim Czeszka obroniła piłkę meczową przy 5:6 i zapewniła sobie zwycięstwo w tie breaku. W trwającym dwie godziny i 58 minut meczu Azarenka zaserwowała 15 asów, z czego 10 w trzeciej partii. Noskova obroniła siedem z 11 break pointów i wykorzystała pięć z 16 szans na przełamanie.

Kolejną rywalką Czeszki będzie Ons Jabeur (WTA 2), która pokonała 7:6(5), 7:5 Martę Kostiuk (WTA 69). W pierwszym secie Tunezyjka wróciła ze stanu 1:4. W ciągu godziny i 53 minut zdobyła 33 z 47 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Straciła serwis cztery razy, a na przełamanie zamieniła pięć z ośmiu szans.

Aryna Sabalenka (WTA 5) wygrała 6:3, 7:5 z Marketą Vondrousovą (WTA 92). W drugim secie Czeszka ruszyła w pogoń z 1:4. Obroniła piłkę meczową i wyrównała na 5:5. Nie udało się jej doprowadzić do trzeciej partii. W trwającym 93 minuty spotkaniu Sabalenka zniwelowała sześć z ośmiu break pointów i uzyskała cztery przełamania.

Irina-Camelia Begu (WTA 34) pokonała 7:5, 6:4 Weronikę Kudermetową (WTA 9). W pierwszym secie Rumunka wróciła ze stanu 0:3. W ciągu dwóch godzin i 10 minut wykorzystała sześć z 11 break pointów. Odniosła ósme zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. W półfinale spotka się z Sabalenką.

Adelaide International, Adelajda (Australia)