Niemiła scena po meczu Igi Świątek. Oto co zrobił jeden z kibiców

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Eurosport / Na zdjęciu: Iga Świątek
Twitter / Eurosport / Na zdjęciu: Iga Świątek

Iga Świątek wygrała w dwóch setach w pierwszej rundzie Australian Open z Jule Niemeier. Po meczu przyszedł czas na rozdawanie autografów. Wtedy jeden z kibiców zdenerwował Polkę. Takie obrazki widzimy bardzo rzadko.

W tym artykule dowiesz się o:

Liderka światowego rankingu miała duże problemy w starciu z Jule Niemeier. Iga Świątek była zdecydowaną faworytką spotkania, ale przeciwniczka zawiesiła wysoko poprzeczkę. Ostatecznie Polka wygrała w dwóch setach (6:4, 7:5). W drugiej partii przegrywała już 3:5, ale zdołała odwrócić jej losy.

Świątek cieszyła się z awansu do II rundy Australian Open, ale doskonale zdawała sobie sprawę z tego, że nie rozegrała dobrego meczu. Popełniła w nim aż 28 niewymuszonych błędów. Po ostatniej akcji mogła jednak odetchnąć z ulgą.

Po meczu przyszedł czas na tradycyjne rozdawanie autografów na wielkich tenisowych piłkach. Świątek dawała sygnał fanom, by ci zrzucali jej piłkę. Jeden z nich zrobił to jednak bez jej zgody, co nie spodobało się najlepszej polskiej sportsmence. Całą sytuację widać na poniższym nagraniu.

- Nie rób tego, ok? - powiedziała zdenerwowana Świątek do kibica, ale mimo to podpisała piłkę i odrzuciła do niego. Obrazki z wyprowadzoną z równowagi Polką można zobaczyć bardzo rzadko. Znana jest ona z tego, że ma bardzo dużą cierpliwość do fanów.

Czytaj także: Dobry znajomy na drodze Huberta Hurkacza. Dla Polaka to niewygodny rywal Kolumbijka z pierwszą wygraną w Melbourne. Może być kolejną rywalką Igi Świątek

Źródło artykułu: WP SportoweFakty