Żona Nadala nie mogła patrzeć, jak cierpi. Wszystko uchwyciły kamery

Z pewnością nie tak wyobrażał sobie tegoroczny Australian Open Rafael Nadal. Hiszpan odpadł już w II rundzie. Przegrał z kontuzją, ale walczył do końca. Łez na trybunach nie kryła żona legendarnego tenisisty.

Krzysztof Kaczmarczyk
Żona Nadala zareagowała łzami na dramat męża Twitter / oficjalny profil Eurosportu / Żona Nadala zareagowała łzami na dramat męża
Rafael Nadal przegrał w drugiej rundzie turnieju rozgrywanego w Melbourne z Mackenzie'em McDonaldem 4:6, 4:6, 5:7. Od połowy drugiego seta Hiszpan toczył jednak nierówny pojedynek.

Więcej o pojedynku Nadala przeczytasz tutaj -->> Koszmar powrócił. Kontuzjowany Rafael Nadal odpadł z Australian Open

Właśnie wtedy rozpoczął się jego dramat. Przy stanie 4:6 i 3:5 przy próbie dobiegnięcia do zagrania rywala na twarzy Nadala pojawił się grymas.

"Rafa Nadal jest kontuzjowany. Na trybunach żona wybucha płaczem" - napisano w mediach społecznościowych "Eurosportu".

Xisce Perello, żona Nadala, mocno przeżywała dramat swojego męża. Ten poprosił o pomoc fizjoterapeutów, wykorzystał przerwę medyczną, ale nic nie pomagało.

Na kort wrócił, ale to już nie był ten sam Nadal. Mimo tego walczył do końca. W trzecim secie dał się złamać, gdy na tablicy wyników było 5:5. To był kluczowy moment, bo za chwilę rywal cieszył się z wygranej i awansu do III rundy Australian Open.

36-letni Hiszpan do końca walczył o sukces. Jego sportowa ambicja nie pozwoliła mu oddać tego meczu bez walki pomimo, bólu i faktu, że kulał i nie mógł normalnie biegać. Nie chciał skreczować. Pokazał prawdziwe serce mistrza.

Iga Świątek skomentowała awans. "Wtedy jest łatwiej o kontrolę"