Stefanos Tsitsipas znów bez strat. Imponujący powrót Jannika Sinnera

Stefanos Tsitsipas bez straty seta pokonał Tallona Griekspoora i awansował do IV rundy rozgrywanego na kortach twardych wielkoszlemowego Australian Open. Kolejnym rywalem Greka będzie Jannik Sinner, który w piątek odrobił stratę dwóch partii.

Marcin Motyka
Stefanos Tsitsipas PAP/EPA / Joel Carrett / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo bez straty seta. Stefanos Tsitsipas podczas Australian Open 2023 spisuje się, jak przystało na jednego z faworytów turnieju. W piątek Grek zaserwował siedem asów, ani razu nie został przełamany, uzyskał trzy breaki i pokonał 6:2, 7:6(5), 6:3 Tallona Griekspoora.

- Przez cały mecz miałem przyjemność z tego, jak walczyłem - mówił rozstawiony z numerem trzecim Tsitsipas w wywiadzie na korcie. - Nie było łatwo, ale kibice mnie wspierali. Dobrze serwowałem i urozmaicałem grę - ocenił.

W IV rundzie Tsitsipas zagra z Jannikiem Sinnerem, którego ograł w ćwierćfinale zeszłorocznej edycji Australian Open. Łączny bilans konfrontacji tych tenisistów wynosi 4-1 dla Greka.

Oznaczony "15" Sinner w piątek zmierzył się z Martonem Fucsovicsem. Włoch przegrał dwa poprzednie mecze z Węgrem turniejach wielkoszlemowych (Australian Open 2020 i Wimbledon 2021). Tym razem także był blisko porażki, przegrywał bowiem już 0-2 w setach, ale w trzech kolejnych partiach oddał rywalowi tylko trzy gemy i ostatecznie zwyciężył 4:6, 4:6, 6:1, 6:2, 6:0.

Nie bez problemów w 1/8 finału znalazł się też Felix Auger-Aliassime. Rozstawiony z numerem szóstym Kanadyjczyk potrzebował czterech setów oraz dwóch godzin i 35 minut gry, aby uporać się z Francisco Cerundolo, turniejową "28".

Odpadł pogromca z II rundy Rafaela Nadala, Mackenzie McDonald. Amerykanin w trakcie pojedynku z Yoshihito Nishioką doznał kontuzji mięśni brzucha, serwował bez wyskoku i w efekcie uległ rozstawionemu z numerem 31. Japończykowi 6:7(6), 3:6, 2:6. Tym samym 27-latek z Mie pierwszy raz w karierze awansował do 1/8 finału imprezy Wielkiego Szlema.

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 76,5 mln dolarów australijskich
piątek, 20 stycznia

III runda gry pojedynczej:

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 3) - Tallon Griekspoor (Holandia) 6:2, 7:6(5), 6:3
Felix Auger-Aliassime (Kanada, 6) - Francisco Cerundolo (Argentyna, 28) 6:1, 3:6, 6:1, 6:4
Jannik Sinner (Włochy, 15) - Marton Fucsovics (Węgry) 4:6, 4:6, 6:1, 6:2, 6:0
Yoshihito Nishioka (Japonia, 31) - Mackenzie McDonald (USA) 7:6(6), 6:3, 6:2