Danił Miedwiediew nie będzie zadowolony. Duży spadek w rankingu

Daniił Miedwiediew przegrał swój mecz trzeciej rundy Australian Open. W związku z tym rosyjski tenisista zanotuje dosyć duży spadek w rankingu ATP.

Rafał Sierhej
Danił Miedwiediew PAP/EPA / JOEL CARRETT / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Danił Miedwiediew ubiegłoroczną edycję Australian Open zakończył na etapie finału imprezy. Tam czekał na niego Hiszpan Rafael Nadal. Ich mecz już przed pierwszym serwisem zapowiadał się niezwykle pasjonująco.

Ostatecznie panowie spędzili na korcie Rod Laver Arena pięć godzin i 24 minut. Rosyjski tenisista pierwsze dwa sety zagrał koncertowo, a w trzecim przy stanie 3:2 na swoją korzyść miał trzy piłki na przełamanie Nadala. Tych jednak nie wykorzystał. Nadal wrócił do meczu, a ostatecznie wygrał go 3-2 w setach.

Te wspomnienia nie bez powodu. Bowiem odpadnięcie Miedwiediewa na etapie trzeciej rundy tegorocznego Australian Open oznacza gigantyczną stratę punktową w rankingu najlepszych tenisistów świata.

Konkretnie w zestawieniu prowadzonym na żywo rosyjskim tenisista wypadł poza pierwszą dziesiątkę. Stracił 1110 punktów, a w związku z tym z ósmej lokaty spadł aż na 12. miejsce, przez co w następnych turniejach będzie niżej rozstawiony.

W podobnej sytuacji jest także Rafael Nadal, który stracił jeszcze więcej rankingowych punktów. Hiszpan z drugiego miejsca zajmowanego przed startem Australian Open spadł na szóste. Z kolei na pewno w tym zestawieniu awansuje Hubert Hurkacz, który już osiągnął lepszy wynik od poprzedniego. Obecnie Polak w zestawieniu na żywo plasuje się na dziewiątym miejscu.