Intruz na Australian Open. Zobacz, co zrobił Włoch [WIDEO]

Do nietypowego zdarzenia doszło w trakcie spotkania Jannika Sinnera ze Stefanosem Tsitsipasem. Włoski tenisista skwitował całą sytuację uśmiechem.

Rafał Szymański
Jannik Sinner Twitter / Australian Open / Na zdjęciu: Jannik Sinner
Emocji nie brakowało w niedzielnym pojedynku w ramach 1/8 finału Australian Open. Pięciu setów potrzeba było do rozstrzygnięcia tej rywalizacji. Jannik Sinner walczył o awans ze Stefanosem Tsitsipasem, jednak w ostatecznym rozrachunku przegrał 4:6, 4:6, 6:3, 6:4, 3:6.

W pewnym momencie meczu doszło do nietypowej sytuacji. Otóż reprezentant Włoch nieumyślnie nadepnął intruza obecnego na korcie, a następnie na trybunach w Melbourne podniosła się wrzawa.

Sinner miał prawo być zaskoczony. Po chwili zawodnik podniósł owada z ziemi i przekazał go dziewczynce od podawania piłek. Zachowanie reprezentanta Włoch zostało nagrodzone brawami. Mecz został wznowiony po krótkiej przerwie, później 21-latek musiał uznać wyższość Tsitsipasa.

To nie pierwszy raz, gdy owady przeszkadzały zawodnikom podczas turnieju wielkoszlemowego rozgrywanego w Melbourne. Służby porządkowe mają ręce pełne roboty podczas corocznego Australian Open.

W pięciu setach Tsitsipas poradził sobie z Sinnerem. Grek szykuje się do starcia z Jirim Lehecką.